Ma 2025. 4 26.
Ervin, Klétusz napja van.
Látogatók száma : 57678933    








Honlapkeszites

20 év története

A Kanizsai Zeneiskoláért Alapítvány fennállásának 20 esztendõs évfordulója alkalmából kuratóriumi üléssel egybekötött sajtótájékoztatót tartott csütörtökön. Az eseményen felelevenítették az elmúlt két évtized fõbb történéseit, illetve jövõbeni terveiket is megosztották a média képviselõivel.

A Farkas Ferenc Zene- és Aranymetszés Mûvészeti Iskola munkáját, eredményes és sikeres tevékenységét immár 20 éve segíti a Kanizsa Zeneiskoláért Alapítvány, mely 1992-es alapítása óta nemcsak nagyszabású koncertekrõl, hanem zenei tehetségeket patronáló mivoltáról is ismert, elismert.


Azonban számos olyan – szintén nagy volumenû esemény – történt az elmúlt 20 éve alatt, melyeknek köszönhetõen bel- és külföldön egyaránt megismerték a városunkban folyó magas szintû muzikális oktatást – az Alapítvány zenei mecenatúrájának köszönhetõen. Rövid összegzést mûvészetpártoló kuratórium munkájáról Karosi László adott. Gondolataihoz csatlakozott Baráth Zoltán, Farkas Ferenc Zene- és Aranymetszés Zeneiskola igazgatója, aki kuratóriumi tagként szintén figyelemmel kísérte, segítette az alapítvány mûködését. Elmondta: jelentõs mérföldkövét képezték a nagy rendezvények – többek között a Kanizsai Mûvészeti Napok, alapítványi bálok, beavató koncertek, teltházas elõadó estek – az elmúlt majd’ egy emberöltõnek. Városunkba látogatott sok híres mûvész: Sass Szilvia, Failoni Donatella, Rost Andrea, Kocsis Zoltán és Kincses Veronika is – a Kanizsai Zeneiskoláért Alapítvány jóvoltából. Az intézmény berkein belül mûködõ zenekarok, mûvészeti csoportok fejlõdéséhez, elõrelépéséhez is nagyban hozzájárultak: a Farkas Ferenc Énekegyüttes, az Orff Ütõegyüttes, az egykori Nagykanizsai Ifjúsági Fúvószenekar vagy a Strém Kálmán Ifjúsági Fúvószenekar munkájához is segítséget nyújtottak. Megalapították a „Vivace”-díjat is, melyet minden évben odaítélnek a legkiemelkedõbb zenei tehetségnek. Az sem elhanyagolható – emelte ki Baráth Zoltán – hogy az alapítvány jóvoltából gyümölcsözõ munkakapcsolatot, említésre méltó együttmûködést sikerült kialakítani más városok, nemzetek zenei- mûvészeti egyesületeivel, zenekaraival. A Farkas Ferenc Zene- és Aranymetszés Mûvészeti Iskola szavaiban elõtérbe állította azt a tényt, hogy az iskola mûködése elképzelhetetlen lenne az alapítvány támogatása, valamint azon tagok munkája nélkül, akik nap, mint nap segítik a tehetséggondozást. Hiszen céljuk és törekvésük közös – hangzott el az ülésen – ahogy az is, hogy a város lakosságát folyamatosan színvonalas komolyzenei, ének- vagy táncmûvészeti elõadásokkal örvendeztessék meg. Ahogy a jubileum kapcsán megrendezendõ koncertsorozattal. November 9-én, 17 órától dr. Erdõs Lászlóné jelenlegi és volt zongoraszakos növendékeinek zenei estjére várják az érdeklõdõket, november 10-én – szintén a Zeneiskola hangversenytermébe – Füzértánc címmel képzõmûvészeti kiállításra és zenei ínyenségeket kínáló koncertre, november 15-én pedig a Medgyaszay Házba invitálják az igényes muzsika kedvelõit.

Sz. Zs.


 



2012-11-08 13:33:00


További hírek:


OKTATÁS ROVAT >>>
FRISS HÍREK
05:10 - Emlékül