Ma 2025. 4 26.
Ervin, Klétusz napja van.
Látogatók száma : 57679788    








Honlapkeszites

Tudományos képzés mûhelyeinek támogatása a Pannon Egyetemen

A Pannon Egyetem és konzorciumi partnere, az MTA Agrártudományi Kutatóközpont a Nemzeti Fejlesztési Ügynökség által meghirdetett Társadalmi Megújulás Operatív Program keretében, a TÁMOP 4.2.2/B-10/1 kiírásra pályázatot nyújtott be 2010-ben.


A projekt 2011-ben 669.779.225.-Ft vissza nem térítendõ támogatásban részesült, a támogatás intenzitása: 100%. A TÁMOP-4.2.2/B-10/1-2010-0025 azonosító számú projekt a „Tudományos képzés mûhelyeinek támogatása a Pannon Egyetemen” címet viseli. A projekt megvalósítása 2011. augusztus 01-jén indult és 2013. július 31-én zárul. A projekt közvetlen célkitûzése volt az Egyetem tehetséggondozó mûhelyeinek összehangolt fejlesztése, továbbá olyan feltételek megteremtése, amelyek lehetõséget biztosítanak a tehetséges hallgatók számára a tudományos kutatómunkájuk egyéni és szervezett fejlesztésére. A pályázat hét doktori iskolát, az intézményi Tudományos Diákkört (TDK), valamint a Jedlik Ányos és Harsányi János Szakkollégiumokat érintette. Az MTA Agrártudományi Kutatóközpont a doktori képzésben évtizedek óta szorosan együttmûködik a Pannon Egyetem Georgikon Karával és Mûszaki Informatikai Karával. A kutatóintézet vezetõ kutatói a doktori iskolák aktív törzstagjai, témavezetõi, az általuk folytatott nemzetközi színvonalú kutatások számos PhD hallgató fokozatszerzéséhez járultak hozzá.
A projekt zárókonferenciáját július 25-én tartották Veszprémben, amelyen bemutatták az elért szakmai eredményeket.
 

2011 õszén megalakultak a kari TDK irodák a Pannon Egyetemen. A projekt idõtartama alatt két alkalommal rendeztek Intézményi Tudományos Diákköri Konferenciát Keszthelyen és Veszprémben, amelyekre kiemelkedõen magas számú hallgatói pályamunka érkezett. Az elmúlt idõszakban neves vendégelõadókkal számos kurzust és képzést szerveztek, továbbá mintegy 100 oktató, és közel 500 ösztöndíjban részesült hallgató a projekt támogatásával közel 200 külföldi és hazai konferencián vett részt. A Szakkollégiumok szakmai életének megfelelõ szintû megvalósítását a pályázat nagymértékben segítette. A szakmai kirándulások, a Tudásnyitó Táborok szervezése, a konferenciákon való részvételek (IX. és X. Jedlik Ányos Szakmai Napok, II. és III. Harsányi János Gazdasági és Menedzsment Szakmai Konferencia), a belsõ képzések, kurzusok és elõadások mind a szakkollégisták szakmai fejlõdését segítették. A Szakkollégiumok hallgatói megszerezhették a különbözõ tanúsítványokat, továbbá kommunikációs, önismereti, készségfejlesztési tréningeken vehettek részt. A pályázat nyújtotta lehetõségeket kihasználva a kiemelkedõ szakkollégiumi teljesítményt nyújtó hallgatók is különbözõ ösztöndíjakra pályázhattak. Az eszközbeszerzéseknek köszönhetõen az alprojektek számítógép-, és egyéb informatikai állománya is bõvült, a Szakkollégiumok könyvtára új bútorokkal gazdagodott.
A mintegy 65 db-ból álló infrastruktúrafejlesztés részeként számos nagy értékû mûszer (fénymikroszkóp, áramlási citometrián alapuló sejtanalitikai vizsgálórendszer, klorofilltartalom mérõ, szén-dioxid inkubátor, meteorológiai szenzor – talajnedvesség-mérõ elem, stb.) beszerzését valósították meg a pályázat segítségével, illetve a kutatásokhoz elengedhetetlenül szükséges kutatási anyagokat, vegyszereket, laboreszközöket vásároltak. A pályázat támogatásával a Doktori Iskolák számítástechnikai eszközparkját is korszerûsítették, elöregedett mûszereiket (titrációs mikrokaloriméter, ultracentrifuga, fluoriméter, kromatográfiás rendszer, ultrafagyasztó) felújították, szakkönyv állományukat is sikerült frissíteni.
Mindezen fejlesztések biztosítják, hogy a Pannon Egyetemen folyó kutatásokat a jövõben is magas színvonalon végezhessék.
 

Kanizsa



2013-07-28 10:11:00


További hírek:


OKTATÁS ROVAT >>>
FRISS HÍREK
05:10 - Emlékül