Ma 2025. 4 26.
Ervin, Klétusz napja van.
Látogatók száma : 57675494    








Honlapkeszites

Ifjúságsegítõ felsõoktatási szakképzés indulhat városunkban

A Pécsi Tudományegyetem és a Nagykanizsa Megyei Jogú Város Roma Nemzetiségi Önkormányzata (RNÖ) közötti megállapodás bõvítéseként együttmûködési szándéknyilatkozatot írt alá dr. Németh Balázs, a Pécsi Tudományegyetem (PTE) Felnõttképzési és Emberi Erõforrás Fejlesztési Kar Andragógia intézetének igazgatója, valamint Teleki László, az RNÖ elnöke.


A témában tartott sajtótájékoztatón elhangzott, legalább 10 fõ jelentkezése esetén – a helyi szakemberekre támaszkodva – ifjúságsegítõ felsõoktatási szakképzés indulhat el a PTE nagykanizsai telephelyén akár nappali munkarendben, akár levelezõ tagozatos formában. A szerzõdés szerint az RNÖ a tantermet és a konzultációhoz szükséges infrastruktúrát biztosítja a saját székhelyén, míg a PTE a kiegészítõ foglalkozásokat a szociális és ifjúsági munka felsõoktatási szakképzés ifjúságsegítõ szakirányán.
Teleki László elmondta, a hat éve elkezdett felsõoktatási képzéssel eddig több, mint kilencven fõnek adtak lehetõséget arra, hogy a PTE-en szerezhessenek fõiskolai diplomát. A szûkülõ anyagi lehetõségek miatt arra gondoltak, hogy a felsõoktatási szakképzés irányába nyitnak, amely „úgynevezett” elõszobája lehet a fõiskolára jutásnak.
A képzés részleteit dr. Koltay Zoltán dékánhelyettes vázolta fel. Megerõsítette, az elmúlt években nagyon jó szakmai kapcsolatot sikerült kialakítaniuk a nagykanizsai partnerükkel, és továbbra is nyitottak az együttmûködésre. A Felnõttképzési és Emberi Erõforrás Fejlesztési Kar által elindítottak közül az ifjúságsegítõ felsõoktatási szakképzés keltette fel leginkább az érdeklõdésüket, de természetesen a többi felsõoktatási szakképzéseikre is nyitottak lehetnek a hallgatók. A tanulmányokat államilag támogatott formában lehet megkezdeni, és alacsonyabb, minimum 220 pontot kell elérni a bekerüléshez. Aki ilyen típusú képzésben kezdi meg a tanulmányait, ugyanolyan teljes jogú egyetemi polgár lesz, mint a fõiskolai, vagy egyetemi képzésben tanuló diákok, és élvezheti annak minden elõnyét. Komoly vonzerõ lehet még az is, hogy az itt megszerzett krediteket, tanulmányi idõt bele lehet számítani a késõbbi fõiskolai képzésbe, mellyel lerövidíthetik a fõiskolai tanulmányokat. A képzések gyakorlatorientáltak, és a tanulmányaik végén oklevelet kapnak a hallgatók. Továbbra is nyitottak arra, hogy a fõiskolai diplomát adó újabb képzéseik és alapképzéseik Nagykanizsán elinduljanak.
Dr. Német Balázs intézetigazgató ismertette a Felnõttképzési és Emberi Erõforrás Fejlesztési Kar által gondozott képzéseket, szakterületeket, amelyekre a tanulmányok iránt érdeklõdõk jelentkezhetnek. Ezek az andragógia szak és szakirányai, a felnõttképzési szervezõ-, a mûvelõdésszervezõ-, valamint a személyügyi szervezõi szakirány. Továbbá az andragógia és az informatikus könyvtáros alapszak. Az alapszakokra támaszkodva mester és szakirányú továbbképzések is elérhetõk. A kultúra területén jelentõs változás következik be a közeljövõben – jegyezte meg az igazgató. – A kulturális kormányzat a népmûvelõ szakmához kapcsolódva igyekszik megerõsíteni a kulturális szakemberképzést. Ehhez tartozik majd egy kulturális alapszak elindítása néhány felsõoktatási intézményben a jövõ évtõl. Mindemellett a hallgatóknak tanulmányaik folytatására külföldi egyetemeken is lehetõsége nyílik.

B.E.

 



2014-01-22 15:23:00


További hírek:


OKTATÁS ROVAT >>>
FRISS HÍREK
05:10 - Emlékül