Ma 2024. 11 22.
Cecília, Filemon napja van.
Látogatók száma : 57029424    








Honlapkeszites

Milliókat sikkasztott el egy gyámhivatali ügyintézõ és egy gondnok Keszthelyen

Sorozatos hivatali visszaélések, sikkasztások, csalás és közokirat-hamisítás miatt emeltek vádat a keszthelyi gyámhivatal egyik ügyintézõje és egy hivatásos gondnok ellen, akik éveken át több millió forintot vettek fel a gondnokság alá helyezettek számláiról, egy idõs embernek pedig az ingatlanját csalással szerezték meg - tájékoztatta a Zala Megyei Fõügyészség kedden az MTI-t.


A hivatásos gondnok a rábízott emberek nevében fiktív vagy a valósnál nagyobb összegrõl szóló pénzfelvételi kérelmeket nyújtott be az ügyintézõnek, aki az engedélyezõ határozatokat hozta. A határozat alapján a hivatásos gondnok vette fel a gondnokság alatt állók bankszámlájáról a pénzt, majd azt megfelezte az ügyintézõvel.
A vád szerint 2009 és 2011 között 17 ember bankszámlájáról vettek fel rendszeresen különbözõ, alkalmanként kilencezer és egymillió forint közötti összegeket. Összesen több mint 6,2 millió forintot sikkasztottak el, amelynek felét a bûnügyi eljárás során a hivatásos gondnok megtérítette.
Az egymással összejátszó ügyintézõ és gondnok azt is elhatározta, hogy az ügyintézõ férje számára az egyik súlyos beteg embertõl megszereznek egy alsópáhoki ingatlant gazdasági épülettel, szõlõvel, gyümölcsössel. A tulajdonos azonban nem akarta eladni a birtokát, ezért a két ember úgy döntött: életjáradéki szerzõdéssel próbálják elérni a céljukat.
Az ügyintézõ engedélyezõ határozatot készíttetett munkatársaival, egy ügyvéddel pedig az életjáradéki szerzõdést is megíratta, holott ekkor már a gondnokság alatt álló ember elköltözött, az eljárásban ezért a Keszthelyi Városi Gyámhivatalnak már nem volt illetékessége.
A szerzõdést az idõs embernek 2010 nyarán elvitték Hévízre, az ottani gondozóházba, és annak a teraszán, egy oszlopon, szemüveg nélkül íratták vele alá, hogy ne érzékelje, milyen jelentõségû dokumentumról van szó. A súlyosan aránytalan és hátrányos szerzõdés aláírásakor sem az ügyvéd, sem az eltartó nem volt jelen, a papírt a hivatásos gondnok törvényes képviselõként jegyezte, a tanúk pedig csak utólag írták alá.
A mindössze havi háromezer forintos életjáradékról szóló szerzõdést ezután a gyámhivatali ügyintézõ férje mint eltartó benyújtotta a Keszthelyi Földhivatalhoz, ahol a tulajdonjogát az ingatlan-nyilvántartásba be is jegyezték. A becsapott beteg embernek ezzel több mint egymillió forint kárt okoztak.
A Zala Megyei Fõügyészség az ügyintézõ és a hivatásos gondnok ellen 17 rendbeli hivatali visszaélés és sikkasztás, továbbá egy rendbeli csalás és közokirat-hamisítás bûntette miatt emelt vádat.

MTI - Kanizsa



2014-02-25 10:27:00


További hírek:


REND-ŐR ROVAT >>>
FRISS HÍREK
05:10 - Emlékül