Ma 2025. 4 7.
Herman, János napja van.
Látogatók száma : 57509193    








Honlapkeszites

A kamarai hozzájárulásért járó ingyenes szolgáltatás bõvítésén dolgozik az MKIK

A Magyar Kereskedelmi és Iparkamara (MKIK) a kamarai hozzájárulás fejében járó ingyenes szolgáltatások bõvítésén dolgozik - mondta az MTI-nek Dunai Péter, az MKIK fõtitkára, aki megfontolandónak tartaná, hogy a nyilvános regisztrációban csak a mûködõ vállalkozások szerepeljenek.


Elmondta: jelenleg három ingyenes szolgáltatást vehetnek igénybe a kamarai hozzájárulást fizetõ vállalkozások, a területi kamarák ügyfélszolgálatain a tanácsadást gazdasági, jogi és hitelhez jutás területén, a központilag mûködõ partnerközvetítést és pályázatfigyelést.
Dunai Péter kiemelte, hogy a területi kamarák a tanácsadáson kívül jóval több ingyenes szolgáltatást nyújtanak helyben, ebbõl kiindulva további 8-10 elembõl álló szolgáltatási csomagot a teljes vállalkozói körnek térítésmentesen nyújtanák a kamara hozzájárulás fejében, és ennek részleteit várhatóan év közepén bejelentik.
Az MKIK fõtitkára megjegyezte: a törvényben meghatározott három ingyenes alapszolgáltatáson kívül a kamarai hozzájárulásból finanszíroznak köztestületi feladatokat is, például az érdekérvényesítést, a nemzetközi gazdaság kapcsolatok fejlesztését, a makrogazdasági elemzések készítését, de ebbõl finanszírozza az MKIK a regisztrációhoz kapcsolódó informatikai rendszer üzemeltetését, a szükséges szoftverfejlesztéseket, és a már említett térítésmentes szolgáltatások központi elemeit.
Dunai Péter elmondta, hogy a területi kereskedelmi és iparkamarákhoz befizetett kamarai hozzájárulás 90 százaléka helyben marad, 10 százaléka került a Magyar Kereskedelmi és Iparkamarához (MKIK).
"Akik figyelemmel kísérik, hogy mit nyújt a kamara, és milyen programokat mûködtet, azok tudnak belõle profitálni" - jelentette ki Dunai Péter.
A regisztrált vállalkozások önkéntes kamarai tagok is lehetnek - mondta a fõtitkár, kiemelve, hogy az önkéntes kamarai tagok nemcsak választhatnak, hanem választhatók is kamarai tisztségre, így lehetõségük van részt venni a köztestület irányításában, illetve díjmentesen vagy kedvezményesen vehetnek igénybe kamarai szolgáltatásokat.
Példaként említette, hogy a kamara tagja az okmányhitelesítés - köztük az exportnál alkalmazott származási igazolás - díjtételét 50 százalékért veheti igénybe, míg a regisztrált vállalkozó a teljes árat fizeti.
A januártól hatályos jogszabály alapján az MKIK június végéig megállapodást köt állami szervezetekkel az adatátadásról, hogy 2015 végéig kiegészítsék a kamarai regisztrációs adatbázist - ismertette Dunai Péter, aki szerint át kellene gondolni a vállalkozások fogalmát is, hogy a nyilvános regisztrációban csak azok szerepeljenek, amelyek tényleg vállalkoznak.
Az MKIK adatai szerint 2012-ben 462 ezer, 2013-ban 510 600, 2014-ben a március 31-ei határidõig 350 ezer kamarai hozzájárulás befizetés történt. A kamarai hozzájárulásból 2012-ben 2,3 milliárd forint, 2013-ban több mint 2,5 milliárd forint 2014 márciusig 1,75 milliárd forint folyt be kamarai hozzájárulásból a területi kamarákhoz.
A regisztrációs kötelezettséget nem teljesítõ vállalkozások, egyéni vállalkozók száma - a kamara adatai szerint - 200 ezer felett lehet, a kiküldött felszólítások egy harmada esetében a megadott székhelyen nem találták meg a vállalkozást, egyharmaduknál pedig adóvégrehajtás van folyamatban.
A területi kamarák mintegy 8 ezer regisztrációt elmulasztó céget adtak át az adóhivatalnak hozzájárulás behajtásra 2013 végéig, ezek egy részénél behajtották a kamarai hozzájárulást, ugyanakkor jelentõs azoknak a cégeknek a száma, amelyek ellen egyéb behajtási eljárás is folyik - mondta Dunai Péter.

 

MTI - Kanizsa



2014-04-28 08:25:00


További hírek:


GAZDASÁG ROVAT >>>
FRISS HÍREK
05:10 - Emlékül