
A Pannon Egyetem Nagykanizsai Kampusza (PEN) által útjára indított PENdroid országos középiskolai informatikai verseny helyszíni döntõjére került sor a nagykanizsai kampuszon. A megmérettetésre az ország minden részérõl érkeztek.
A diákokat és felkészítõ tanáraikat a Felsõoktatásért Alapítvány elnöke, dr. Jaskó Szilárd köszöntötte, majd dr. Birkner Zoltán, a nagykanizsai kampusz igazgatója fordult a verseny résztvevõihez.
– A mérnök-informatikus diploma ma a piacon érték tekintetében közel van az aranyhoz. Szeretném Önöket bíztatni, hogy ne mondjanak le a terület iránti érdeklõdésükrõl, mert a piac nagyon pozitívan árazza be ezt a tudást, mely magas kezdõ fizetést, nagy társadalmi presztízst és várhatóan nagyon jó elhelyezkedési lehetõségeket kínál – hangsúlyozta a kampusz igazgatója. Hozzátette, amikor a továbbtanuláson gondolkodnak, ezeket a szavakat idézzék majd fel, hiszen nagyon jó úton járnak.
Ezt követõen a HVG felsõoktatási rangsorát ismertette, melyen a hetven felsõoktatási intézmény között a Pannon Egyetemet a hatodik helyen szerepel. – Amikor azt mondom magunkról, hogy jó egyetem vagyunk nem túlzok, mert a piac is annak lát bennünket. És van még egy nagyon fontos momentum, az oktatói minõségben a harmadikak vagyunk, ez azt jelenti, hogy olyan oktatók dolgoznak a Pannon Egyetemen, akik ma Magyarországon a csúcs elit egyetemi oktató kategóriába tartoznak. A jövõjüket ez fogja meghatározni – emelte ki dr. Birkner Zoltán.
A nagykanizsai döntõt két online forduló elõzte meg. A versenyfelhívást 2-4 fõs csapatok számára írták ki. A tudásukat pedig az androidos programozás területén mérhették össze. A verseny célja az adott korosztály fejlesztése és versenyeztetése az androidos okos telefon programozás és a játékfejlesztés területén, valamint junior tagként történõ becsatlakoztatásuk az egyetemen futó PENdroid programba. Ezzel is szeretnék javítani a felnövekvõ korosztályok informatika iránti szeretetét és elkötelezõdését. A verseny lehetõséget biztosított a diákok számára, hogy szakmai iránymutatás és segítség mellett szélesítsék és elmélyítsék tudásukat az applikáció fejlesztés területén.
A középiskolák jelentõs részében nincs Java/Android oktatás, ezért fontos, hogy az elõselejtezõ egy tanítási feladatot is ellásson, amelyet tananyagokkal támogattak. A felhívásra húsz középiskolai csapat, száz fõvel jelentkezett az ország minden részérõl. A két online forduló után választották ki a legjobb tíz csapatot, akik a helyszíni döntõn mérhették össze tudásukat és mutathatták be saját fejlesztésû programjukat, valamint egy helyben elkészítendõ versenyfeladat is várt rájuk.
V.M.
OKTATÁS ROVAT >>>