Ma 2025. 2 5.
Ágota, Ingrid, Etelka napja van.
Látogatók száma : 57274061    








Honlapkeszites

Az üdülési jog értékesítésével kapcsolatos megtévesztõ tájékoztatásokra figyelmeztet a GVH

Az üdülési jog értékesítésekor elhangzó megtévesztõ tájékoztatások több problémát is okoznak - hívja fel a figyelmet a Gazdasági Versenyhivatal (GVH).


A versenyhivatal az MTI-hez eljuttatott közleményében felidézte: több versenyfelügyeleti eljárásban is vizsgálták az üdülési jog - idõben megosztott üdülõhasználati jog - továbbértékesítésével kapcsolatos üzleti gyakorlatot, valamint az annak népszerûsítésére szolgáló szóbeli tájékoztatásokat, amelyek miatt valamennyi vizsgált esetben jogsértést állapítottak meg, és bírsággal is sújtották az érintett vállalkozásokat.
A vizsgált ügyekben a cégek egyeztetõ elõadásokon értékesítették az üdülési jogot, sokszor olyan fogyasztóknak, akik már rendelkeztek egyéb üdülõhasználati joggal. Ezekben az esetekben az üdülési jog továbbértékesítésére vonatkozó ajánlatok elsõsorban olyan fogyasztóknak szóltak, akik életkoruk vagy egészségi állapotuk miatt már nem tudják igénybe venni az üdülési lehetõséget, és egyre nagyobb teherrel jár számukra a megnövekedett összegû éves fenntartási díj befizetése.
A GVH döntései szerint a rendezvényre invitáló telefonhívások, és az eseményen elhangzó tájékoztatások tartalma több szempontból is megtévesztõ volt.
A vállalkozás képviselõi többnyire olyan helyzetbe hozták a fogyasztókat, hogy döntsenek azonnal, hiszen a kedvezõ ajánlat csak a rendezvényen érhetõ el, illetve hamis ígéretet tettek a fogyasztók meglévõ üdülési jogának továbbértékesítésére, egy újabb üdülési jog megvásárlására késztetve õket. Valótlan tájékoztatást adtak nekik az árról és a beszámításról, mint árkedvezményrõl is.
A régi üdülési jog eladása szinte egyáltalán nem fordult elõ, sokkal gyakoribb, hogy a fogyasztó végül két üdülési jog költségeit viseli - ismertette a versenyhivatal.
A GVH jelenleg is több hasonló ügyben folytat eljárást.
A megtévesztések elkerülése érdekében a versenyhivatal a fogyasztók tudatosságának fontosságára hívja fel a figyelmet. Javasolja, hogy mindenki gondolja végig, valóban szeretne-e a hirdetett rendezvényen részt venni; illetve tényleg elkötelezõdne-e, tervezte-e egy második üdülési jog költségeinek 20-30 évig történõ viselését. A GVH tanácsolja az aláírandó szerzõdés és a kapcsolódó dokumentáció elolvasását nyugodt körülmények között. Közleményében figyelmeztet arra is, hogy aki nem kívánja igénybe venni az ajánlatot, távozhat a rendezvény helyszínérõl, ha pedig valaki a szerzõdés megkötése után meggondolta magát, éljen a 14 napos elállási jogával.

MTI - Kanizsa



2015-07-26 07:09:00


További hírek:


KÖZÉRDEK ROVAT >>>
FRISS HÍREK
05:10 - Emlékül