Ma 2025. 4 26.
Ervin, Klétusz napja van.
Látogatók száma : 57679612    








Honlapkeszites

Továbbra is népszerû a K&H Vigyázz, Kész, Pénz! pénzügyi vetélkedõ Zala megyében

Évrõl évre egyre több iskola és település jelentkezik a kisdiákok pénzügyi ismereteinek fejlesztését célzó, K&H Vigyázz, Kész, Pénz! pénzügyi vetélkedõre. Idén Zala megye 9 településének 12 iskolájából 32 érvényes nevezés érkezett a versenyre.


Az idei évben országosan rekordszámú iskola és település csatlakozott a versenyhez; 292 település 443 iskolájából összesen 1 416 csapat mérte össze országszerte pénzügyi tudását az elsõ online fordulóban. Az általános iskolásoknak szóló verseny legfõbb célkitûzése, hogy minél több diák pénzügyi edukációjához járuljon hozzá, ezzel is segítve, hogy azok az élet pénzügyi kérdéseiben is jól boldoguló, felkészült felnõttekké válhassanak. 2010/11-ben, a verseny meghirdetésének elsõ évében, mindössze 89 általános iskola tanulója jelentkezett a versenyre. Ez a szám azóta is, évrõl-évre stabilan növekszik. Idén ismét rekordot döntve, már 443 iskola tanulóját mozgatta meg a verseny. Ennek eredményeként az idei évben mintegy 6000 általános iskolás gyerek jelentkezett, és töltötte ki az elsõ, online forduló feladatait. A korosztályok közül a legtöbb nevezést az 5-6., majd a 3-4. osztályos csapatok küldték be, térség szerint pedig Észak-Magyarország volt a legaktívabb. A településeket tekintve Pest megyébõl, Budapestrõl és Borsod-Abaúj-Zemplén megyébõl érkezett a legtöbb megoldás. Zala megyén belül a verseny népszerûsége továbbra is töretlen, idén 32 csapat indult a megyébõl, közülük a legtöbb csapat Zalaegerszegbõl nevezett.

Horváth Magyary Nóra, a K&H Vigyázz, Kész, Pénz! pénzügyi vetélkedõ zsûritagja elmondása szerint a valós élethelyzetekre épülõ feladatok nem elsõsorban a gyermekek matematika tudását teszik próbára.
„Az idei megoldásokat értékelve azt láttuk, hogy a szövegértéses feladatoknál a szöveg pontos értelmezése még sokaknak kihívást jelentett, viszont ha ezt sikerült megoldani, akkor maga a számolás már magabiztosan ment a csapatok többségének. Évrõl évre arra törekszünk, hogy valós, ismerõs, vagyis a hétköznapi életben is elõforduló szituációkra építsük a feladatokat, mint amilyen egy iskolai kirándulás vagy egy lakásfelújítás, mert ezeken a példákon keresztül könnyebben megértik a gyerekek a pénzügyi fogalmakat.”

Az elsõ fordulóban mind a négy korosztály 3 feladatot oldott meg: a családok iskolakezdéskor felmerülõ kiadásait elemezték, vagy kiszámolták, hogy egy kisfiú hogyan gyûjthet össze zsebpénzt a legújabb lego-készletére. Minden csapat kapott egy keresztrejtvényt vagy egy szókeresõt is, ahol pénzügyi fogalmakat kellett helyesen beírni, illetve megtalálni.

A második online fordulóba 822 csapat jutott tovább, nekik február 22-ig újabb 2-2 feladatot kell megoldaniuk. Ezt követõen március elején dõl el, hogy az ország 8 régiójából melyik az a 20-20 legjobb csapat, aki tovább jutott a középdöntõbe.
 

Kanizsa



2016-02-16 05:55:00


További hírek:


OKTATÁS ROVAT >>>
FRISS HÍREK
05:10 - Emlékül