Ma 2024. 10 18.
Lukács, Jusztusz napja van.
Látogatók száma : 56949943    








Honlapkeszites

Mi betegíti meg gyermekeinket?

Mik a leggyakoribb gyerekbetegségek hazánkban, mi okozza ezeket és mire kellene a szülõknek jobban figyelniük? – Ezeket gyûjtötte most össze a K&H gyógyvarázs a Betegek Világnapja alkalmából.


Újszülöttkori megbetegedések, mentális problémák, viselkedési zavarok, táplálkozási hiánybetegségek, bõrbetegségek, balesetek és fertõzõ betegségek – ezek mind felkerültek a gyerekbetegségek hazai toplistájára a KSH 2015-ös Egészségjelentésében.

Magyarországon évente közel 200 000 gyerek kerül kórházba. A KSH elemzésébõl azonban kitûnik, hogy ezen esetek jó része megelõzhetõ lenne a megfelelõ táplálkozási szokások és életvitel kialakításával.
„K&H gyógyvarázs programunkkal immár 13. éve támogatjuk a magyar gyermekegészségügyet, új, modern eszközökkel segítjük az orvosok, ápolók eredményesebb munkáját, meseolvasásokkal igyekszünk hozzájárulni a kis betegek mielõbbi lelki és testi gyógyulásához. Célunk, hogy a beteg gyerekek mielõbb visszatérhessenek otthonaikba, újra teljes életet élhessenek” – mondja Horváth Magyary Nóra, a K&H kommunikációs ügyvezetõ igazgatója.
A megbetegedések tizedéért a mennyiségileg és minõségileg sem megfelelõ táplálkozás tehetõ felelõssé. Az egyik legjellemzõbb ezek közül a vashiányos vérszegénység, de az 5 év alatti gyerekek esetén a kórosan alacsony testsúly is jellemzõ, amelyek mind további egészségügyi problémákat okoznak hosszú távon.
A mentális és viselkedési zavarok a 15 év alatti korosztály 11%-át érintik. Ezen belül nagyjából hasonló aránnyal vannak jelen a depressziós, a szorongásos és a viselkedési problémákkal küzdõ gyerekek. Sajnos ezen problémák egy részéért a szülõk tehetõk felelõssé. Az alkohol és droghasználat, az erõszakos viselkedés, a szexuális bántalmazások ugyanis mind jelen vannak a kiváltó okok között.
A negatív környezeti hatások szintén jelen vannak a gyerekbetegségek okai között. Ide tartozik például a légszennyezettség, a beltéri szilárd tüzelési égéstermékek használata, a kültéri porszennyezettség, valamint az egészséges ivóvíz és csatornázottság hiánya.
Összefoglalva tehát elmondható, hogy a szülõk felelõssége óriási a gyermekbetegségek megelõzése kapcsán, hiszen a nem megfelelõ minõségû táplálkozás, a passzív dohányzás, a mozgásszegény életmód, a szobában mûködõ szenes kályha mind negatív hatással van a gyermek egészségére. Szülõként tehát fontos odafigyelni ezekre a kockázati tényezõkre, és a lehetõségekhez mérten a legmegfelelõbb életmódot teremteni gyerekeink számára, hiszen ez alapvetõ ahhoz, hogy a felnövekvõ generáció a jövõben is teljes életet élhessen.

Kanizsa



2016-02-20 12:34:00


További hírek:


KÖZÉLET ROVAT >>>
FRISS HÍREK
05:10 - Emlékül