Ma 2025. 4 26.
Ervin, Klétusz napja van.
Látogatók száma : 57679302    








Honlapkeszites

„Újabb befektetés a jövõbe”

Közel 200 millió forintos EU támogatással valósult meg a nagykanizsai Bolyai János Általános Iskola rekonstrukciójának I. üteme, mely eredményeként méltó, XXI. századi környezetben és feltételekkel tanulhatnak a diákok. A projekt támogatója a Nemzeti Fejlesztési Ügynökség, Közremûködõ Szervezet a VÁTI Magyar Regionális Fejlesztési és Urbanisztikai Nonprofit Kft.

Nagykanizsa, 2011. május 27. - A Nyugat-dunántúli Operatív Program keretében 2007-ben írták ki a Közoktatási infrastruktúra és szolgáltatások fejlesztése címû pályázati konstrukciót, melynek célja a közoktatási intézmények infrastrukturális beruházásainak támogatása, a közoktatási reformfolyamatoknak és a XXI. század iskolája zászlóshajó programnak megfelelõen a minõségi oktatás megteremtéséhez szükséges feltételek biztosítása volt. Nagykanizsa MJV Önkormányzata a felhívásra 2007 októberében nyújtotta be pályázatát „Lehetõség kell a jelennek, hogy legyen esély a jövõnek” - Infrastruktúra és szolgáltatás fejlesztése a nagykanizsai Bolyai János Általános Iskolában címmel, melyet - a kétfordulós pályázat mérföldköveinek teljesítése után – a Bíráló Bizottság 2009 novemberében 191 065 644 Ft-os Európai Uniós támogatásra érdemesnek ítélt. Nagykanizsa Megyei Jogú Város Önkormányzata a támogatási forrást közel 85 millió forint önerõvel egészítette ki. A Támogatási Szerzõdés ünnepélyes aláírására 2010. február 18-án került sor. 


Eközben megindult a kiviteli tervek közbeszereztetése, a pályázati kiírás feltételeinek megfelelõen elkészültek a teljes körû felújítás kiviteli tervei, majd szintén közbeszerzési eljárást követõen a tavalyi év augusztusában megkezdõdött a kivitelezés folyamata. A

most lezáruló I. ütemben az épület pince-és földszintje újult meg, alakult át a mûemléki, szakmai és környezeti szempontok szem elõtt tartásával.
A pinceszinten szabadidõs termek, tornaszoba, klubhelyiség, lány, fiú és mozgáskorlátozottak számára használható vizesblokkok, közlekedõk kerültek kialakításra.
A földszinti részen a rekonstrukciót követõen jellemzõen továbbra is az oktatási helyiségeké maradt a fõszerep. Kialakításra került 8 IKT eszközök fogadására alkalmas, akadálymentesen megközelíthetõ tanterem, igazgatói és gazdasági iroda, tanári szoba, vizesblokk, tágas közösségi terek.
A beruházás során megújult az épületgépészet és a villamos hálózat, valamint gépi szellõztetõ rendszer került beépítésre.
Az eszközbeszerzés célja volt, hogy az intézményben a szakmai munkát kiszolgáló, modern oktatási-nevelési környezet alakuljon ki: a különbözõ korosztályok méreteinek és az ergonómiai követelményeknek megfelelõ, mobilizálható, flexibilis, biztonságos bútorzat (asztalok, székek, tárolók), hátrányos helyzetû és SNI tanulók felzárkóztatásához kombinálható mozgásfejlesztõ, matematikai-logikai fejlesztõ eszközök, játékok. Hallássérült tanulók fejlesztéséhez: hallási differenciált fejlesztõ játékok, eszközökön kívül az "implanthoz" kapcsolódó adó-vevõ készülék.

Teljes körûen megújult az épület utcai homlokzata, részlegesen pedig az udvari homlokzat, valamint megtörtént a bádogos szerkezetek cseréje.

Jelen beruházással a múlt és a jelen kivételes ötvözésébõl olyan oktatási-nevelési környezet jött létre, mely megfelel a XXI. századi elvárásoknak és igényeknek. Olyan intézmény, mely minden tekintetben méltó arra, hogy a jövõ nemzedékei számára második otthonul szolgáljon.

A rekonstrukció helyi vállalkozások közremûködésével valósult meg.

Nemzeti Fejlesztési Ügynökség - www.ujszechenyiterv.gov.hu



2011-05-27 13:33:00


További hírek:


OKTATÁS ROVAT >>>
FRISS HÍREK
05:10 - Emlékül