Ma 2025. 4 26.
Ervin, Klétusz napja van.
Látogatók száma : 57675271    








Honlapkeszites

Hirsoni diákokat fogadott Cseresnyés Péter polgármester

Tizenöt éves múltra tekint vissza a cserediák-kapcsolat a hirsoni Joliot Curie- és a Batthyány Lajos Gimnázium között. A kanizsaiak múlt heti franciaországi látogatását ezen a héten a francia diákok viszonozták, akiket sûrû programjuk során Cseresnyés Péter polgármester is fogadott a hivatalban.

A polgármester egy héten belül a második, távoli vidékrõl érkezõ fiatalokból álló csoportot köszöntötte ezúttal. A múltat felidézve kiemelte: ahhoz, hogy minél többen megismerjék városunkat, minél többen kedvet kapjanak idejönni, megnézni bennünket, ahhoz nemcsak magyar, hanem olyan nagykövetek is kellenek, akik külföldiként érkeznek hozzánk, és jó hírét viszik városunknak. S erre talán legalkalmasabbak a fiatalok, akik a találkozók alkalmával barátságot, ismeretséget kötnek egymással. Végül a diákoknak azt kívánta, a kialakult jó kapcsolat maradjon meg a késõbbiekben is közöttük, hiszen eljön az az idõ, amikor önállóan döntik el, a világ mely részére látogatnak. Nagykanizsa és térsége is a célpontjuk lehet, s közben nemcsak városunkkal ismerkedhetnek meg, hanem Közép-Európa egyik legszebb vidékével, a Balatonnal is.
Balogh László, a BLG igazgatója a város és az iskola nevében egy-egy batthyánys pólóval ajándékozta meg a vendégeket, míg Cseresnyés Péter tanáraiknak kedveskedett apró emlékekkel.


Egy kis háttérinformáció
Hirson, 11 ezer lakosú francia város a belga határ mellett, Aisne megyében, a fõként mezõgazdasággal foglalkozó Thiérache-ban. A ’90-es években kulturális és oktatási kapcsolatokat épített ki Nagykanizsával. Hirson átélte az európai történelem több fontos eseményét. Sokat szenvedett a 16. században a spanyolokkal vívott háborúban, majd a harmincéves háborúban. Pestisjárvány sújtotta a 14. században, a spanyolok a 17. században csaknem teljesen lerombolták. 1750-bn megépítették az Arras-ba és Charleville-be vezetõ utat, majd a múlt század közepén a Laon-ba vezetõ vasútvonalat. A vasúti közlekedés hatására 1930-ig a lakosság száma megduplázódott. Késõbb a gazdasági nehézségek miatt visszafejlõdött a város. Ma Hirson iparában az autófelszerelések gyártása jelentõs. Az évente megrendezett Pünkösdi ünnepségeiken több kanizsai mûvészeti csoport vendégszerepelt.

(További képek a galériában)



2011-10-13 11:29:00


További hírek:


OKTATÁS ROVAT >>>
FRISS HÍREK
05:10 - Emlékül