Ma 2025. 4 26.
Ervin, Klétusz napja van.
Látogatók száma : 57680273    








Honlapkeszites

„Az alkotás arra való, hogy a lélekbe hatoljon és meghintse szeretettel.”

Megnyílt a Völgy Alapítvány Nappali Intézménye Lehetõségek Klubháza mûvészetterápiás csoportjának alkotásaiból az ECCE HOMO címû kiállítás a Dr. Mezõ Ferenc – Thúry György Gimnázium és Szakképzõ Iskola Mezõ galériájában. A tárlat március 23-ig tekinthetõ meg.

A kiállítást Prof. Dr. Szûcs Attila pszichiáter mutatta be. Méltatta az iskola tevékenységét azt, hogy a képeket megismerteti a nagyközönséggel. Ezzel válaszfalakat bont le a gondolkodásunkban, a mi vagyunk az egészségesek, és akiknek pszichiátriai diagnózisa van azok a nem egészségesek sablonok között.


A képeket megtekintve és az élmények továbbvitelével másképpen tudunk gondolkodni azokról az emberekrõl, akik nem a megszokott stílusban élik az életüket, hanem valami miatt csendre vágytak és kivonultak az élet nagyon küzdelmes viszonyai közül. Hozzátette, a képzõmûvészet a beszéd megtanulása elõtti idõszaknak egy olyan eszköze, amellyel ki tudjuk fejezni azokat az élményeket és tartalmakat, amelyek bennünk zajlanak. Ezek különbözõ vonalakban, formákban, színekben az egyes lelkiállapotunknak megfelelõen nyernek képi formátumot.
A Völgy Alapítványt 1994-ben hozták létre, azzal a céllal, hogy pszichésen sérült, vagy krónikus pszichiátriai betegek emberi méltóságát védve, szociális készségeik megõrzése, fejlesztése mellett javítsák életminõségüket és ellátásuk színvonalát. Ezen célok megvalósítása érdekében nappali ellátást és közösségi gondozást szerveznek. A Lehetõségek Klubháza esélyt biztosít mindenfajta egészségügyi és más egyéb intézménytõl eltávolodva a mindennapi életkörülmények között egy kitörésre, egy más úton való elindulásra.
- Zala megye az ország elsõ megyéihez tartozott, ahol egy olyan pszichiátriai osztályt szerveztek, amely modellértékû szemléletében és a mûködésében egyaránt - mondta. Mentálhigiéné gondozót hoztak létre egy félúti házzal, olyan lakók részére, akik fél lábbal itt, fél lábbal ott vannak, szabadon és önszervezõ jelleggel élik életüket. Legelõször a színjátszás indult be, majd a táncterápia és a mûvészetterápia. – Ezek azért nagyon fontosak, mert színezik az életüket. Abban az esetben, ha az intézeti körülmények között a színtelenség, az elszürkülés uralkodik, nem tudnak kiemelkedni, nem lesz motiváció arra, hogy mások, jobbak legyenek – hangsúlyozta. Kiemelte, hogy a lelki problémák mögött nem kell csodabogarakat látnunk, mert a hangulatzavarban, a szorongásélményben mindannyiunknak része lehet.
A kiállításon Bakó Katalin, Kuzma István, Szûcs István, Szûcs Attila és Varga Károly képei tekinthetõek meg. A rendezvényen közremûködtek az iskola tanulói.



2012-03-06 10:38:00


További hírek:


OKTATÁS ROVAT >>>
FRISS HÍREK
05:10 - Emlékül