Hárman voltak. Egyenesen Birminghambõl, Bristolból és Manchesterbõl. No, ezúttal még nem a gólyafiókákra gondoltunk, hanem három madárvédelmis önkéntesre, akiket Kiskanizsára vetett sorsuk. S hogy milyen eseményre érkeztek? Egészen pontosan fehérgólya-fészek felmérésére és az állatok gyûrûzésére került sor a délelõtt folyamán, s az elõzetes idõbeli terveket tartva 10 óra elõtt meg is érkeztek a Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület zalai tagjai (Darázsi Zsolttal, az MME zalai titkárával), valamint az áramszolgáltató cég szakemberei is, hogy egy kosaras daru segítségével (no, meg a gyûrûk fõszereplésével természetesen) a madarakat megjelöljék és egész életükre (távcsöves leolvasással) követhetõvé tegyék.
Ahogy már fentebb utaltunk rá, érdeklõdõket, a természet szerelmeseit és madárbarátokat is vonzott az esemény, s mint azt megtudtuk, a kiskanizsai helyszín elõtt már sort kerítettek négy miklósfai fészek felmérésére. "Sáskaországból" a menet utazott tovább többek között a 11 helyszín közül Eszteregnyére és Becsehelyre is.
Sz?ljon hozz?!
Ekkor a gólyafiókák - szintén hárman voltak - jelölése már letudott dolog volt, s a gyermekek nagy-nagy örömére közülük az egyiket a fészkébõl le is emelték. A már nem is oly' kicsi madár kimondottan jól tûrte a kíváncsiskodók hadát, s "testvéreivel" együtt még jó két hónapja lesz Magyarországon, míg felkerekednek és elvándorolnak. Innentõl persze már jó ismerõsként a magyar madártanisok számára is...
P.L.