Ma 2025. 4 4.
Izidor napja van.
Látogatók száma : 57482033    








Honlapkeszites

Nem az elsõ aktív turisztikai nap az 5 Postakocsi részérõl

A Szlovénia Magyarország Határon Átnyúló Együttmûködési Program 2007-2013 projekt „5 Postakocsi” Térségi, innovatív turisztikai fejlesztési program Magyarszerdahelyen tartotta meg második Térségi Aktív Turisztikai Napját.
Elsõként a projektpartner Magyarszerdahely elöljárója, Marczin György polgármester köszöntötte az egybegyûlteket, majd Gyarmati-Litter Tímea projekt asszisztens mutathatta be a program által eddig elért eredményeket : azon kívül, hogy minden település beszerez 10 GPS berendezést, a szlovén felek jobbára infrastrukturális fejlesztéseket hajtanak végre.


Sz?ljon hozz?!

Mint megtudtuk, Dobronak a festõi Bakónaki tó partján épít turista és lovas pihenõhelyet, Radenci egy rendezvényteret és 6 helyszínen turisztikai helyszíneket alakít ki, Moravske Toplice 3 játszóteret és 5 turista pihenõhelyet épít fel, Prlekija települése pedig 3 pihenõhelyet hoz létre 3 helyszínen, és vásárol 2 lovat, valamint egy lovas kocsit. Emellett lovas túravezetõk képzését is tervezi, melyrõl oktatófilmet is készítene. Magyarszerdahelyen csütörtökön került átadásra a hegyi kápolna mellett felépített kilátó és pihenõhely, Kerkaszentkirály Muravidéki Turisztikai Pajtát hoz tetõ alá, szalmaszobor fesztivált rendez és "Postakocsival a Muravidéken" címû könyv kiadását tervezi.

A Pannon Egyetem Nagykanizsai Kampusza, mint turizmus-vendéglátást képzõ intézet adja a szakmai tudást a projekthez. A térségi marketingterv, a márkastratégia és a falusi turisztikai szolgáltatási sztenderdek kidolgozása mellett 20-20 falusi vendéglátó oktatását végzi szlovén és magyar oldalon, majd ebbõl e-learning tananyagot készít, hogy mindez bárki számára elérhetõvé váljon.

Nagyrécse Község Önkormányzata az Inkey-kastélyban alakítja ki a Turisztikai Termékfejlesztõ és Innovációs Központot, mely a projekt megvalósítási idõszakon kívül is nyújt szolgáltatásokat majd a térség turisztikai szereplõi számára. Az ott dolgozó szakemberek új turisztikai terméket alakítanak ki, kidolgozzák az „5 postakocsi” kártya elfogadó rendszerét, értékesítési akciókat szerveznek a projekthez csatlakozó turisztikai vállalkozók számára. A kollégák már elkészítették a 20 izgalmas, minden korosztály és turisztikai szegmenset képviselõ igényét kielégítõ programcsomagot, mely mindkét határ menti térség turisztikai desztinációját magába fogalja.

Dr. Fehérvölgyi Beáta, a Pannon Egyetem Nagykanizsa egyetemi docense az általuk kidolgozott marketing és márka-stratégiára épülõ programcsomagokat mutatta be, mely a szlovén-magyar határ menti térség turisztikai attrakcióit foglalja magába. A négy elemre – víz, föl, levegõ, tûz kvartettre épülõ, határon átnyúló csomagok között minden korosztály megtalálja a számítását, legyen az bakancsos, kerékpáros, lovas vagy vízi kalandokat keresõ turista. Ötödik elemként pedig a határtalan hagyományokat nevezte meg.

Lõrincz Sándor, a GENEA Természet- és Környezetvédelmi Egyesület képviselõje bemutatta a szervezetet és legújabb nyertes, egészségmegõrzést célzó pályázatukat, majd Kiss László – a Magyar Természetjáró Szövetség képviselõje - beszélt a készülõ két könyvérõl. Az egyik a környékbeli kilátókat, míg a másik az ország jelentõsebb forrásait mutatja be. Ezek mellett a a térség turista útvonalait is, s kedvet csinált a legszebb természeti értékek felkutatásához. Bali Vera, a Nagykanizsai Tourinform Iroda vezetõje a mindenki számára ajánlott sportot a nordic walkingot mutatta be a gyakorlatban is. A résztvevõk nemcsak az izületeket kímélõ “sétapálcát” próbálhatták ki, de az 5 Postakocsi projekt új turisztikai terméke, a fotó-szafari rejtelmeibe is belekóstolhattak.

A mûhelybeszélgetések során a helyi és környékbeli turisztikai szakemberek is bemutatkozhattak, így a magyarszerdahelyi lovas szolgáltatók közül Gál János, Szabó Sándor, Balla László és a bocskai illetõségû Vígh István is mesélt állatairól, lovaglási lehetõségeirõl. Gálné Kiss Viktória, a magyarszerdahelyi Héthatár Kecskefarm tulajdonosa nemcsak rezidenciájáról számolt be, de az ott készített termékekbõl bemutatót is tartott. Így a kecsketejbõl készített szappanok mellett a levendulazselét, levendula süteményt, körömvirág krémet, és különbözõ fürdõsókat is megcsodálhatták a résztvevõk. A magyarszerdahelyi Régi Csárdát Bartyik Szilvia mutatta be, a faluban nemrég felújításra került és falusi szálláshelyként üzemelõ Márfy Házban pedig a tulajdos, Papp Erika vezette körbe az érdeklõdõket.
A lenti Denis Étterem és Panziót képviselõ Dénes Elek ismertetõje után a Konkoly Lovasiskolát képviselõ Konkoly Andrea is szót kapott, de megismerhették a kerecsenyi Réti Tanyát és a hozzá kapcsolódó szálláshelyeket, az újudvari Rakos Judit üzemeltette vendéglátó és szálláshelyet, valamint nem utolsó sorban a festõi környezetben található kistolmácsi Horvát Kertrõl is halhattak a Térségi Aktív Turisztikai Napon résztvevõk. A megjelent turisztikai szakemberek nemcsak a programhoz kapcsolódva jutnak számos turisztikát serkentõ lehetõséghez, de a nap során egymást megismerve számtalan együttmûködési lehetõség, közös terv és ötlet is felmerült, melyet összefogva váltanának valóra a felek.



2013-01-25 10:00:00





Hozzászólások: