Ma 2025. 2 5.
Ágota, Ingrid, Etelka napja van.
Látogatók száma : 57278887    








Honlapkeszites

Utánpótlás vonalon és a veteránoknál szállítja az érmeket a 10 esztendõs KBSE

Február 28-án lesz tíz esztendeje, hogy megalakult a sárga-piros színekben pompázó Kanizsai Birkózó Sportegyesület, s ennek apropóján beszélgethettünk Szatmári Zsolttal, a javarészt szabadfogásúakat versenyeztetõ egyesület vezetõ trénerével, egyben a magyar nõi kadet birkózó válogatott másodedzõjével.

- Hogyan is kezdõdött pontosan a történet?
- 2001 nyarán Dr. Kalmár István megkereste a régi kanizsai birkózókat, hogy jó lenne feléleszteni Nagykanizsán a sokak számára kedvelt, nemes sportágat - kezdte Szatmári Zsolt. - A nekibuzdulást gyorsan tettek is követték, s magam is így kerültem a társasághoz felkészítõnek. Annak az esztendõnek az õszén már el is kezdõdhettek a toborzások, de hivatalosan csak 2002. február 28-án sikerült a bíróságon bejegyeztetni a Kanizsai Birkózó Sportegyesületet, melynek képviselõje Dr. Kalmár Béla lett. Béla bácsi nyugdíjba vonulása után fia, Dr. Kalmár István vette át a helyét.


Sz?ljon hozz?!

- Hol volt, illetve van a székhelye az edzéseknek?
- Igazi birkózó „mûhellyé” idõvel a Piarista Iskola alsó tagozatos tornaterme alakult át, s az elsõ komoly sikerre sem kellett sokat várni, hiszen 2003-ban, az Egerben rendezett szabadfogású diákolimpia országos döntõjén +85 kg-ban - meglepetésre - Tóth Árpád aranyérmet szerzett.
- Miként alakult eredmények terén összességében az eltelt tíz esztendõs idõszak?
- Nem panaszkodhattunk, hiszen már az indulás utáni évek is eseménydúsak voltak, egyre többet hallattak magukról a kanizsai birkózók: számos területi, országos és nemzetközi viadalról szállították az érmeket. Tíz év alatt az egyesület 13 versenyzõje 17 arany-, 16 ezüst- és 17 bronzérmet gyûjtött a korosztályos országos bajnokságokról és diákolimpiai döntõkrõl, ami egy magyar szempontból sikeres olimpiai sportágban nulláról indulva úgy gondolom, nem kis teljesítmény. Rengeteg szervezéssel aztán nevezhettünk például 2007-ben az NB I-es csapatbajnokságra is.
- Kik a klub mostani zászlóvivõi?
- Egyed Zsanettel kezdeném, aki 2011-ben a nõi kadet válogatott tagjaként vehetettrészt a varsói Európa-, valamint a szombathelyi világbajnokságon. Rajta kívül az ifjabbik Béli Attila, Németh Márton és Egyed Balázs is tagja az ifjúsági olimpiai szûk keretnek, és õk már most elkezdhették a felkészülést a nancsingi (Kína) 2014-es Ifjúsági Olimpiára. 2011-ben egyébként az országos rangsorolásban 86 egyesület közül a 33. helyen végzett a KBSE. 2007-tõl minden évben egyre rangosabb versenyeket szervezhettünk: ifjúsági válogatót, serdülõ ob-t és jó néhány diák korcsoportos nemzetközi rangsorversenyt. Számunkra igazi kuriózumként szolgált, hogy 2009-ben a a kaliforniai CYC Concord (a kaliforniai ifjúsági központ égisze alatt mûködõ) régiós válogatottja is a dél-zalai várost választotta mérkõzései helyszínéül hazánkban.
- Az egyesület azonban nem csupán az utánpótlás területén büszkélkedhet versenyzõkkel...
- Valóban, hiszen az idõsebb generáció képviselõi, név szerint Béli Attila, Ladányi István, Kalmár István és Fata József öt veterán világbajnokságon bizonyíthatta erejét. Kitartásukat és erejüket ismerve, csakúgy, mint fiataljaink, õk sem elégszenek meg ennyivel, s ez klubunk szempontjából roppant fontos...
 

Mindezekhez annyit hadd tegyünk hozzá, hogy Szatmári Zsolt (képünkön) versenyzõi karrierje során megjárt felnõtt Európa-, és világbajnokságot is, és még 2005-ben sem tétlenkedett a birkózó szõnyegeken versenyzõként, lévén a felnõtt szabadfogású országos bajnokságon a 60 kg-osok mezõnyében bronzéremig jutott.

P.L.



2012-02-20 11:17:00





Hozzászólások: