A Nagykanizsai Városi Balesetmegelõzési Bizottság megtartotta idei elsõ soros ülését, melyen hét napirendi pontot tárgyaltak, köztük értékelték városunk közlekedésbiztonsági helyzetét, valamint ismertették a megvalósított programokat, tevékenységeket.
Az ez évi irányelvek közt szerepel az ittasság visszaszorítása, a kerékpárosokra való odafigyelés, a passzív biztonsági eszközök használatának a kikényszerítése és a gyorshajtások számának a csökkentése. Zala megyét tekintve a kerékpárosok elõtérbe kerültek okozóként és áldozatként egyaránt. Elõreláthatólag számuk a közeljövõben emelkedni fog, és problémát jelent, hogy a közlekedési tapasztalattal nem rendelkezõk is ezt a közlekedési módot fogják választani.
A kerékpáros balesetek elkerülése érdekében március közepétõl idén is ellenõrzéseket vezettek be.
Dr. Molnár József alezredes, a Nagykanizsai Rendõrkapitányság vezetõje elmondta, nagy probléma, hogy nem tudják elérni azt a jogszabályváltozást, amely eredményeként a hegyi utakon is tudnának ellenõrizni, ugyanis az útként nem bejegyzett szakaszokon nem lehet büntetni.
Kulik Károly alezredes a Nagykanizsai Rendõrkapitányság illetékességi területének tavalyi közlekedésbiztonsági helyzetét mutatta be. Hangsúlyozta, a rendõrség tudomására jutott balesetek számában csökkenés, a személyi sérüléseket tekintve pedig stagnálás tapasztalható. A 483 balesetbõl mintegy 125 járt személyi sérüléssel. A baleseti okoknál az elsõ helyen a gyorshajtás szerepel, a második elõidézõ pedig az elsõbbség meg nem adása. Ezeket követi a jármûvezetõ egyéni hibája, a figyelmetlen és a gondatlan vezetés.
A nagykanizsai kapitányság próbál tenni annak érdekében, hogy a felnövekvõ generációt a biztonságos, szabályos közlekedésre nevelje, ezért egyre több tájékoztatót és vetélkedõt szerveznek a diákoknak, melyekrõl Lovkó Balázs százados számolt be. A tavalyi évben megvalósított tevékenységek közt szerepel többek között az Iskola rendõre programsorozat, a MINI KRESZ „Pindúr-Pandúr Ki mit Tud” és a Közlekedésbiztonság gyermekszemmel. A munkatervben ismét helyet kapott a Kétlámpás nap, melyet tavaly rendeztek meg elõször, ezzel a városi gyermeknaphoz kapcsolódtak.
Az ülésen a fent említetteken kívül napirendi pontként szerepelt Letenyei és a Zalakarosi Tanácsadó Testületek tavalyi tevékenységeirõl szóló beszámoló, és a közlekedési balesetek célirányos megelõzésének további lehetõségei, forgalomtechnikai, forgalomszabályzási javaslatok, hozzászólások és észrevételek is.
REND-ŐR ROVAT >>>