Ma 2025. 4 26.
Ervin, Klétusz napja van.
Látogatók száma : 57665983    








Honlapkeszites

125 éves az állami szakképzés

A Nagykanizsai Mûszaki Szakképzõ Iskola és Kollégium Zsigmondy – Széchenyi tagintézményben ezen évforduló alkalmából, a Megújulás és állandóság mottóval, május elejéig tartó programsorozatot indítottak, mely a rendezvényekrõl szóló tájékoztatóval, koszorúzással és rendhagyó irodalomórával vette kezdetét.

Az intézmény ebben a tanévben ünnepelte az egykori híres iskola Zsigmondy-Winkler Mûszaki Középiskola alapításának 60. évfordulóját, most pedig az hajdani Széchenyi szakképzõ iskola 125. évfordulójára emlékeznek. Bene Csaba fõigazgató elmondta, az iskola folyamatos megújuláson ment át az évek során az állandóság mellett, ezért kapta a programsorozat a fenti mottót.


- Az iskola mindig megbirkózott az elõtte álló nehézségekkel, minden idõszakban komoly és jelentõs eredményeket tudott felmutatni - hangsúlyozta a fõigazgató. Az egykori tanonc képzõben 1885-ben négy osztállyal indult az oktatás. A vasárnapi iskola kezdetben nem rendelkezett önálló épülettel, egyik intézménybõl a másikba helyezték, majd a hatvanas években építették meg a mai épületet. Az tanintézet múltja kapcsán az is kiderült, városunk századfordulón épített építményein az egykori vasárnapi iskola diákjai és tanárai munkálkodtak.
A programnaptárban szereplõ eseményeket Laukó Emõke, tagintézmény-vezetõ ismertette, e szerint sor kerül többek között iskolatörténeti vetélkedõre, évfordulós Széchenyi kispályás labdarúgótornára, székelykapu átadására és kiállítás megnyitóra.
Az iskola kórusának és zenekarának elõadását követõen a Széchenyi kopjafánál helyeztek el koszorút, majd kezdetét vette a Vissza a gyökerekhez címû rendhagyó irodalomóra, mely keretében Király Lajos és Kanizsai József költõkkel a költészet napja alkalmából Ritecz Rita moderátor beszélgetett, és mûveikbõl olvasott fel az intézmény kistornatermében. Mint megtudtuk a vendégek életútja hasonló. Mindketten egy vidéki faluból származnak - Király Lajos a somogyi Bélavár, Kanizsai József pedig a Zala megyei Zajk szülötte-, ugyanabban a nagykanizsai kereskedelmi iskolában tanultak tovább. Király Lajos a moderátor kérdésére felelve elmondta, az igazi élményeket szülõfalujában és Nagykanizsán szerezte, és a szeretetnek, az érzékeny léleknek, a világ iránti tiszteletnek köszönhetõen válhatott sikeres íróvá, költõvé. Azt tanácsolta a diákoknak, ne csak álmodozzanak, küzdjenek kitûzött céljaikért.



2012-04-12 08:21:00


További hírek:


OKTATÁS ROVAT >>>
FRISS HÍREK
05:10 - Emlékül