Ma 2025. 4 4.
Izidor napja van.
Látogatók száma : 57478268    








Honlapkeszites

Tisztújító küldöttgyûlés a Vöröskeresztnél

A Magyar Vöröskereszt (MVK) októberben tartja XIII. kongresszusát. Az országos értekezletet helyi és megyei szintû küldöttértekezletek elõzik meg. A helyi értekezletre a minap került sor városunkban. A MVK Nagykanizsai Városi Szervezete tisztújító küldöttértekezletén megválasztották az új városi vezetõséget, a megyei küldöttértekezlet küldöttjeit, és javaslatot tettek arra, ki kerüljön a megyei vezetés tagjainak sorába. A küldöttgyûlésen megjelent Karádi Ferenc alpolgármester, és Dr. Baracskai Józsefné, a MVK Zala Megyei Szervezetének igazgatója. A küldöttgyûlés programját Szõlõsi Márta területi elnök ismertette, majd Dr. Nemesvári Márta városi elnök beszámolt a XII. kongresszus óta végzett munkáról.


Az országban, Zala megyében mûködik az egyik legnagyobb létszámmal és legszélesebb tevékenységi körrel rendelkezõ vöröskeresztes szervezet. A Nagykanizsai Területi Szervezet a megye legnagyobb létszámú szervezeti egysége. Feladatkörükhöz tartozik a szociális szolgáltatásoktól kezdve a véradásszervezés, az elsõsegélynyújtás-képzés és vizsgáztatás, az adománygyûjtés és elosztás, a gyógyászati segédeszköz kölcsönzés és a jótékonysági akciók szervezése a Nagykanizsai és Zalakarosi Kistérségek területén. Kiemelt fontosságú feladatnak tartják a fiatalok körében a humanitárius eszmék terjesztését és az ifjúsági vöröskeresztes mozgalom szervezését. A szervezet szolgáltatásai közé tartozik többek között a hajléktalan ellátás, a Családok Átmeneti Otthonának mûködtetése, ahol átmeneti idõre 40 fõ részére biztosítanak bentlakásos elhelyezést az otthontalanná vált családok, illetve gyermeküket egyedül nevelõk számára. Továbbá a házi-, és a jelzõrendszeres házi segítségnyújtás, a szenvedélybetegek ellátása, az egészségvédelem, az adománygyûjtés és elosztás, valamint az ifjúsági programok szervezése.
A beszámolóban a Vöröskereszt új szolgáltatásaira, illetve a jövõbeni feladatok bõvítésére is tettek javaslatokat. Például idõbank létesítésére, önkéntesek felkérésére a szakterületük önkéntes hasznosítása céljából, asztalos, lakatos és egyéb házkörüli munkák, zárcsere, bútorjavítás elvégzésére, esetleg beszélgetésre, felolvasásra. Továbbá családpatronálási önkéntes csoport kialakítására, hátrányos helyzetû egyének, családok közvetlen segítésére szükségletfelmérés alapján. Ugyancsak a jövõbeni feladatok között szerepel vöröskeresztes garázsvásár, kórházi vöröskeresztes önkéntes ápolók, látogatók csoportjának megszervezése, társalkodó szolgálat létesítése elõzetes képzéssel, önkéntes szerzõdéssel. A terveik közt szerepel az ifjúsági vöröskeresztesek bevonása a hagyományos vöröskeresztes tevékenységbe utánpótlás céljából. Továbbá képzések, továbbképzések szervezése a vöröskeresztes alkalmazottak részére, és ismereteik bõvítése a speciális vöröskeresztes témákban.
A Városi Ellenõrzõ Bizottság beszámolóját Dr. Baracskai Józsefné igazgató ismertette.
Elöljáróban kiemelte: Nagykanizsán és Zalaegerszegen mûködnek a hajléktalanok ellátását, gondozását ellátó intézmények. Mindkét városban mûködik Hajléktalan Szálló, Családok Átmeneti Otthona, Nappali melegedõ, Éjjeli Menedékhely, Utcai szociális szolgálat és szociális étkeztetés. A szociális szolgálatok a fogyatékkal élõ, szenvedélybetegséggel és pszichiátriai gondokkal küzdõknek nyújtanak segítséget.
A házi segítségnyújtó szociális gondozók 512 idõs ember házi gondozását végzik Nagykanizsa, Zalakaros, Zalaszentgrót és a környezetükben lévõ településeken.
Kanizsán nagyobb a szociális ellátó rendszer, mint a megye más területén, az erre fordított pénzösszeg 65 százalékban Kanizsán jelenik meg.
Jövõre az egész szociális ellátó paletta át fog alakulni a kistérségi társulások megszûnésével, és teljesen új helyzetbõl kell tárgyalni majd az önkormányzatokkal a finanszírozásról. Ismertetõje végén a megyei igazgató mindenkinek megköszönte a munkáját, mellyel hozzájárultak ahhoz, hogy a megyei szervezetnek egy pillanatig sem volt köztartozása, stabil gazdálkodást végez, fejlesztéseket tud végezni, és az új nyilvántartási rendszer bevezetésével naponta lehet ellenõrizni az ellátottak létszámát, a velük kapcsolatos teendõket. A városvezetést képviselõ Karádi Ferenc alpolgármesternek pedig megköszönte az önkormányzat támogatását, hiszen mindig megtalálták azt a megoldást, ami az ügyeket tovább vitte.
A szavazatok alapján a városi vezetõség elnöke ismét Dr. Nemesvári Márta, az Egészséges Városok Koordinációs Bizottságának koordinátora, alelnöke: Dr. Nagy Árpádné lett. Tagjai: Adorján Árpádné, Ácsné Schein Zsuzsanna, Bácsai Attiláné, Goór Violetta, Horváth Gézáné, Kercsmaricsné Kövendi Ibolya, Markó Julianna, Simánné Mile Éve és Vukics Józsefné. A megyei vezetõségbe Bácsai Attilánét, Dr. Borsos Ferencet, Dr. Nemesvári Mártát és Simánné Mile Évát javasolta a küldöttértekezlet.

B.E.



2012-09-16 08:22:00


További hírek:


KRÓNIKA ROVAT >>>
FRISS HÍREK
05:10 - Emlékül