Ma 2025. 4 4.
Izidor napja van.
Látogatók száma : 57476571    








Honlapkeszites

Internetes bolhapiac: ne hagyd magad átverni!

A webes vásárlás gyors, egyszerû, ráadásul ugyanarra a termékre egy kattintással számtalan különbözõ helyen rá lehet keresni, nincs rohanás egyik üzletbõl a másikba, nincs sorban állás, tülekedés, stressz még a nagyobb ünnepek elõtt sem. Ráadásul benzinre, buszjegyre sem kell költeni, parkolót sem kell percekig keresgélni, mint ahogy a cipekedést is el lehet felejteni. Értékeinkre azonban nemcsak egy forgalmas bevásárlóközpontban, hanem a virtuális piactéren is vigyázni kell, mivel rossz szándékú emberekkel ott is találkozhatunk!


Zala megyei sértettjei is vannak internetes átveréseknek, melyek tapasztalataiból mindenki tanulhat - írja honlapján a Zala Megyei Rendõr-fõkapitányság.

 

 

 

 

 

Így dolgoznak a csalók

A leggyakoribb módszer, amikor az eladó nem küldi el a kifizetett terméket, vagy nem azt küldi, vagy nem olyan állapotút, esetleg hamisítványt kapunk. Utóbbi kategóriában többnyire értékesnek hazudott parfümöt, ékszert, mûszaki cikket, koncertjegyet találunk.

 

 

 

 

 

Mire érdemes figyelni?
 


· Próbáljunk minél több információhoz jutni a termékrõl (kérhetünk további fotókat is), hiszen egy számítógépes programmal szerkesztett fénykép sokszor csalóka lehet akár az anyagot, kivitelt, méretet, állapotot illetõen is!

 


· Tájékozódjunk a fizetési és szállítási lehetõségekrõl, a garancia és visszaküldési feltételekrõl!

 


· Ha az e-mail címen kívül más elérhetõség nincs megadva, jó, ha elkezdünk gyanakodni!

 


· Keressünk rá az eladó nevére vagy az e-mail címére a Google-ben – ha esetleg máshol felmerült a nevével kapcsolatban a csalás gyanúja, legyünk elõvigyázatosak!

 

 

 


Ne küldjünk pénzt elõre!

 


· A postai utánvét biztonságosabb megoldás az elõrefizetésnél, de még ekkor is lehetséges, hogy nem azt kapjuk a csomagban, amit vártunk. A legbiztonságosabb a személyes átvétel – ilyenkor megnézhetjük, mire adjuk ki a pénzünket.

 


· Kérjünk személyes átvételt, vagy olyan biztosítékokat az eladótól, amelyekkel egy esetleges félreértés esetén bonyodalmak nélkül lehet tisztázni a kialakult helyzetet! Például kérje el a pontos címét az eladónak, ellenõrizze, hogy valóban elérhetõ-e ott!

 


· Ha az eladó elzárkózik a személyes találkozótól, akkor joggal élhetünk a gyanúval, hogy rosszban sántikál.

 


· Ajánlott küldeményként kérje a vásárlás tárgyát, ugyanis esetleges bonyodalmak esetén csak így lehet igazolni annak feladását.

 


· A késõbbi vitás kérdések elkerülése érdekében érdemes a netes megrendelésünket a gépünkre lementve, vagy kinyomtatva megõrizni.

 


· Az aukciós oldalakon óvakodjunk azon eladóktól, akiknek kevés értékelésük van más felhasználóktól!

 

 

 


Kanizsa

 



 



2013-02-17 09:19:00


További hírek:


REND-ŐR ROVAT >>>
FRISS HÍREK
05:10 - Emlékül