Ma 2025. 4 4.
Izidor napja van.
Látogatók száma : 57476253    








Honlapkeszites

Itthon vagy – Nagykanizsa, szeretlek!

Minden negyedik zalai falu vagy város, 72 település eredményesen pályázott a Szent Mihály napjához idõzített színes programkavalkád megrendezésére kiírt pályázaton. Számtalan program várta a látogatókat a közmédia által a hétvégén elõször megrendezett Itthon vagy! Magyarország, szeretlek! címû hagyományõrzõ programsorozat zalai állomásain, köztük Nagykanizsán is.

Az itt összegyûltekhez Dénes Sándor alpolgármester szólt köszöntõjében.


„Az Itthon vagy – Magyarország, szeretlek! hétvégét azért hívta életre a közmédia, és azért csatlakozott hozzá ezernél is több település, hogy Szent Mihály ünnepén – a közmédia csatornáinak segítségével – két napos, tematikus mûsorfolyam keretében megmutassuk, milyen szép az országunk, mennyi értéket õriz, és milyen csodálatos emberek lakják.
Ezen a hétvégén arra buzdítunk mindenkit – éljenek bárhol is a világban -, hogy kerekedjenek fel, látogassanak haza szülõvárosukba, szülõfalujukba, és ünnepeljenek azon a helyen, ahol igazán otthon érzik magukat. Szent Mihály napjának üzenete éppen ebben rejlik: újra felfedezni értékeinket, összetalálkozni, és együtt lenni azokkal, akikkel közösek a gyökereink, mert összeköt bennünket valami: az, hogy magyarok vagyunk.
Éljünk bárhol is az országban, vagy akár a nagyvilág legtávolabbi szegletében, gondolkodjunk sokféleképpen, egy valami biztosan közös bennünk: ez a hazánk, itt vagyunk itthon.
Hogy miért épp Szent Mihálykor tartjuk ezt az összmagyar hétvégét? Nos, a válasz kézenfekvõ. A régiek az évkör harmadik fordultával, az év harmadik kapujában fejezték be a betakarítást, lezárva ezzel a mezõgazdasági évet. Eleink a „Tûz angyalának” napján pásztortüzeket gyújtottak, jelezve a kinti legelõkrõl hazatérõk útját, és azt, hogy hamarosan a nyáj és a pásztor is megpihenhet az otthoni világban.
Mihály nap fordulóján a parasztkalendáriumban a terménnyel és az állatokkal való elszámolás után a vigasság 40 napos ideje kezdõdik el. Ez a Kisfarsang ideje, a nagy õszi vásárok, lakodalmak, szüreti bálok idõszaka, amikor Borszûrõ Szent Mihály segítségével még az újbor is kiforr. Örömünnepek sora veszi kezdetét, mert ilyenkor mindenki hazatalál.
Nagykanizsa örömmel és szívesen csatlakozott ehhez a programsorozathoz, hiszen van mit megmutatnunk, van mire büszkének lennünk.
Az itt élõket és a hazatérõket is egy fejlõdõ, összetartó, hagyományaira büszke, biztonságos város várja – egy olyan település, ahol nemcsak születni érdemes.
Ha csak az elmúlt évek fontosabb eredményeit vesszük sorra, láthatjuk a megújult Erzsébet teret, befejezõdött a csatornaépítés, munkahelyteremtõ beruházások települtek Kanizsára, megújul és korszerûsödik a kórház, fejlõdnek a közintézmények, s megannyi színes, minõségi program szolgálja a kikapcsolódást – az önkormányzat és a civil szféra összefogásának eredményeként.
Nagykanizsa büszke város – amelyre mindannyian büszkék lehetünk, hiszen a hagyományokra alapozva közösen építjük, fejlesztjük.
Nagykanizsa, persze, nem az épületek és az utcák, terek sokaságát jelenti. Nagykanizsa mi vagyunk: azok, akik itt élnek, akik innen indultak, vagy akik ide érkeztek. Nagykanizsa – szellemiség. Nagykanizsa – a bölcsõ és a sír.
Hölgyeim és Uraim, bátran mondhatjuk együtt: Itthon vagy – Nagykanizsa, szeretlek!"

Kanizsa



2013-09-30 13:14:00


További hírek:


KRÓNIKA ROVAT >>>
FRISS HÍREK
05:10 - Emlékül