Ma 2025. 4 4.
Izidor napja van.
Látogatók száma : 57470798    








Honlapkeszites

Lezárult a Mi a pálya? – Jövõnk az ifjúság II. projekt

A Mi a pálya? – Jövõnk az ifjúság II. elnevezésû projekt zárására került sor a minap a Heves Sándor Mûvelõdési Központ Kamaratermében. Az önkormányzat két éves pályázatának célja az volt, hogy a városban élõ, elsõsorban hátrányos fiatalok képességeit, készségeit fejlesszék és a társadalmi integrációjukat elõsegítsék. Annak érdekében, hogy minél sikeresebben felkészüljenek a pályaválasztásra és lépjenek be a munkaerõ-piacra.

A város vezetése nevében Dénes Sándor köszöntötte a megjelenteket, majd Gyõrfy Anikó pályázati ügyintézõ ismertette a program részleteit. Ahogy elmondta, a nyertes pályázatnak köszönhetõen 50 millió forintot nyertek és hívtak le. A program megvalósítási idõszaka 2011 októberétõl 2013 novemberének végéig tartott.


A projekt megvalósításában városunk hat intézménye vett rész, így a Családsegítõ és a Gyermekjóléti Központ, a Halis István Városi Könyvtár, a Nagykanizsa Megyei Jogú Város Roma Nemzetiségi Önkormányzata, a Nagykanizsai Rendõrkapitányság és a Diákiroda. Továbbá 21 vállalkozó részesült a program forrásaiból. A rendezvényen az intézmények képviselõi számoltak be a projekt keretében megvalósított foglalkozásokról. A támogatásnak köszönhetõen bõvíthették a hagyományos programjaik sorát, a partnerek mindegyike sokszínû tervet mutatott be. Az újdonságok közé tartozik a börtönlátogatás, mely a prevenciót szolgálta. Továbbá idegen nyelvi tréningeket szerveztek, három nyelvbõl (német, angol, horvát) indítottak 60 órás tanfolyamot.
Közvetlenül vagy közvetve minden programjukkal a fiatalok azon készségeit szerették volna fejleszteni, amelyek segíthetik a pályaválasztást és a tényleges elhelyezkedést. Úgy alakították ki a munkatervet, hogy ezeket a képességeket valamilyen szinten tudják is kamatoztatni.
– A két év alatt közvetlenül 3570 gyermek- és fiatal vette igénybe a projekt valamelyik szolgáltatását. A programmal kapcsolatban nagyon sok pozitív visszajelzést kaptunk – zárta Gyõrfy Anikó.
A Városi Diákirodában ifjúsági koordinátor mellett alkalmaztak egy pszichológust, aki az egyéni, a csoportos és az elektronikus tanácsadást is ellátták. A honlapon mûködõ jeligés tanácsadás volt a legnépszerûbb, 200 feletti bejegyzés született. Fõleg serdülõkorú fiatalok vették igénybe a tanácsadást. A diákirodában idegen nyelvû tréningek zajlottak, melyen alkalmanként 10-15 fõ vett részt.
Két alkalommal rendeztek testvérvárosi tábort. Az egyhetes programelemben 60 középiskolás fiatal vett részt. Prevenciós jelleggel havonta klubfoglalkozást tartottak egy egészségfejlesztõ, mentálhigiénés szakember és egy bûnmegelõzési elõadó bevonásával. Értékteremtõ, értékmegõrzõ kézmûves foglalkozásokat tartottak havonta a diákirodában és egyéb városi helyszíneken. A városunk roma nemzetiségi önkormányzata által mûködtetett Tehetségfejlesztõ kollégiumban az elmúlt két tanév folyamán minden szombaton átlagosan 30 gyermekkel foglalkozott hét pedagógus és két mentor. A kollégiumban információs tanácsadó program is volt négy alkalommal, melyeken roma származású, hivatásukat sikeresen folytató szakemberek beszéltek életútjukról és adtak reményt a fel- és kiemelkedésre.
A Kanizsai Kulturális Központ szervezésében mûködõ színjátszó szakkör a projekt folyamán színpadra vitte a Minden egér szereti a sajtot címû gyermekelõadást, melyet többször is bemutattak. A Csillagok(b)ékessége címû tehetséggondozó klubban bemutatkozott többek között a Kazsinka Band, a 30y és Kurta Lilla is. Az Egoland önismereti tréning keretében fõleg szerepjátékok és helyzetgyakorlatok által szerezhettek a fiatalok nagyobb önismeretet. A Családsegítõ és Gyermekjóléti Központ által mûködtetett Csellengõk Közösségi Házában prevenciós elõadások zajlottak. Megszervezték a Négyévszak Kupát és a Tanulmányutat. Mentálhigiénés órákat tartottak és megszervezték a MOZGÁS-TÉR elnevezésû programelemet. Minden nyáron egy-egy hét erejéig Sporttáborba is várták a mozogni vágyókat.
A városi könyvtár valós és virtuális TÉT Pontján a fiatalok egyéni problémáikkal kereshették fel az intézményt. A Zala Megyei Rendõrkapitányság bûnmegelõzési csoportjának szervezésében két alkalommal Kistolmácson Kortárssegítõ képzõ tábort tartottak.
A Tinipress újságíróklub 36 alkalommal nyújtott lehetõséget a részvevõknek, hogy ismereteket és tapasztalatokat szerezzenek. Három alkalommal tanulmányutat is szerveztek.
Egy weboldalt is (www.miapalya.hu) létrehoztak. Ennek szerkesztésében rendszeresen öt fõ mûködött közre.
V.M.



2013-11-27 12:44:00


További hírek:


KRÓNIKA ROVAT >>>
FRISS HÍREK
05:10 - Emlékül