A felröppent helyi hírek szerint, kérdõív aláírására biztatja a miklósfai városrész lakóit Sajni József, egy ottani játszótér megépítésének támogatása érdekében. A városrész képviselõjének eddigi magatartása arra utal, hogy aláírásgyûjtéssel lehetne az iskolában kialakítandó mûfüves focipálya építésének tervétõl a játszótér megvalósítása felé terelni a döntéshozók hajlandóságát. A játszótér megépítésének sürgetésével, úgy általában nem is lenne baj, - mondják a kérdésben mélyebb ismeretekkel rendelkezõk - ha közben nem az aláírást kezdeményezõ lenne pont az egyik fék a rendszerben.
- Mint ismeretes, a város önkormányzatának testületi ülésén a képviselõk már megtárgyalták a miklósfai iskola udvarára, MLSZ pályázat segítségével megépítendõ mûfüves focipálya lehetõségét – mondja a kialakult helyzetrõl Karádi Ferenc alpolgármester, aki maga is régi miklósfai lakos. - Több ötlettel is elõállt akkor Sajni József annak érdekében, hogy értésére adja mindenkinek azt az álláspontját, hogy nem támogatja a miklósfai iskolában történõ pályaépítést. Az egyik javaslata szerint máshol, esetleg Palinban jobb helye lenne a létesítménynek, Miklósfán pedig az MLSZ pályázat önerejébõl legyen játszótér. Ebben az esetben természetesen Palinban sem lehetne mûfüves focipálya, mert kétszer ugyanazt a tételt elkölteni még egy képviselõnek is nehézséget okozna – magyarázza az alpolgármester.
- A fentebb említett ténybõl kiindulva nem árt, ha pontosan megismerik a háttértörténéseket a kérdõív aláírói, mert gyaníthatóan nem fogja õket minden részletrõl informálni az aláírások kezdeményezõje Sajni József. Tudni kell ugyanis, hogy ennek az ominózus játszótérnek a Kápolna téren, már több változata is megtervezésre került, ám annak az elsõ, a helyben lakó szülõk által elképzelt ötletnek a kivitelezése, amely a Mindenki Háza udvarának szerves részeként képezhette volna a játszótér használatát, a Városszépítõ Egyesület által megépített kerítés lett az akadálya, hiszen a feljárat elzárása miatt nem lehetett megközelíteni a kérdéses területet.
Ennek az alapfeltételnek, mármint a megközelítésnek a biztosításáról egyeztetést kezdeményezett a hivatal illetékes szakosztálya, de a helyszín megtekintése után nem történt az ügyben további elõrelépés, mert a szakemberek által kalkulált költségek messze meghaladták a Sajni képviselõ úr által pár millió forintra taksált összeget. Elsõ lépésben ugyanis, hidat és feljárót kellene építeni a játszótér megközelítése érdekében oda, ahol egyébként járdacsatlakozás egyáltalán nincs. Másrészt egy magas kerítés építése szintén alapfeltétele az elõkészítésnek, hiszen a tér, mintegy két-három méterrel magasabban van, mint a környezõ utak és árkok. Mindezeket a költségnövelõ és a biztonságos használat érdekében nélkülözhetetlen tételeket megismerve, Cseresnyés Péter polgármester azt ajánlotta Sajni József számára, hogy szakaszosan alakítsák ki a játszóteret. Úgy ahogy azt Kiskanizsán és a belvárosban is két-két helyszínen tervezik. A polgármester úr javaslata szerint Miklósfán, a Mindenki Háza elõtti területen két-három eszköz telepítésével, kezdje meg a város a játszótérnek a kialakítását és majd a következõ évben, ha látható lesz a költségvetés leterheltsége, egészítsék ki a még hiányzó tételekkel a játszótér elemeit – idézte fel a történteket Karádi Ferenc alpolgármester.
- Ismeretes, hogy Sajni József visszautasította ezt a lehetõséget, mondván, hogy Miklósfára játszóeszközök így nem kellenek. Tóth Nándor, Balogh László, Szõlõsi Márta és Dénes Sándor képviselõk örömmel fogadták el az ugyanilyen jellegû az ajánlatot, amelynek eredményeként mára már három-három, valóban minden igényt kielégítõ játszóelem került elhelyezésre a körzetük kijelölt helyein, amelyeket azóta is vidáman használnak a gyerekek - tette hozzá Karádi Ferenc, majd pár összegzõ gondolattal zárta mondandóját a különös aláírás kezdeményezés kapcsán:
Szerinte Sajni József képviselõ úrnak senki sem mondta még, hogy Miklósfán nem szeretne játszóteret építeni. Pillanatnyilag az a helyzet, hogy a saját visszautasító magatartása ellen gyûjti az aláírásokat, ami felettébb furcsa ötlet. A továbbiakban, mindössze annyit kellene tennie, együttmûködve a döntéshozó többséggel, hogy elfogadja a jó szándékú kezdeményezést, és él a lehetõséggel a cél megvalósítása érdekében. Ha 2014-ben újra olyan ajánlatot fog kapni, hogy egy fél játszóteret meg tud építeni a város elsõ ütemben Miklósfán és majd a következõkben a másik felét, akkor azt ne utasítsa vissza. A mûfüves pályát pedig illene úgy fogadni, mint a volt iskolájának egy jelentõs fejlesztését. Mégiscsak furcsa, hogy a focista gyerekek mindennapjait és körülményeit jól ismerõ létére pontosan az ellen hadakozik, amit minden miklósfai sportszeretõ szülõ örömmel támogat. Nehéz azt hinni, hogy nem a politikai szembenállás motiválja az effajta nyögvenyelõs ellenzéki, egyébként függetlennek eladott magatartást.
A városvezetés minden törekvésébõl az olvasható ki, hogy Miklósfán a mûfüves pálya megépítését és a játszótér lehetõségekhez igazított kialakítását egyformán fontos célnak tekinti. Az a megosztó gondolkodásmód, amely szerint mûfüves pálya nem kell, mert a kezdeményezõk a Fidesz-hez tartoznak, nem viszi elõre a városrész ügyeit. Az lenne a legegyszerûbb megoldás, mindenki számára, ha Sajni József is így gondolkodna ezekrõl a feladatokról.
Az aláírásgyûjtési akció elõéletéhez nem megkerülhetõ tényként hozzátartozik, a közgyûlés már döntött arról, hogy a miklósfai iskolában, mintegy 30 milliós összköltséggel, ebbõl 10 milliós önkormányzati önerõbõl és 20 milliós pályázati pénzbõl egy modern, palánkkal, hálókkal, világítással és burkolt járdával megvalósításra kerülõ, a mindennapos testnevelés céljait is kiszolgáló létesítményt meg kíván építeni. Erre a döntésre azért volt szükség a szokásos eljárásnál gyorsabban, mert a pályázat beadásának végsõ határideje 2013 novemberében volt.
Kanizsa
KÖZÉLET ROVAT >>>