
Április 1-jéig látogatható a címben szereplõ Képzõmûvészeti Társaság alkotásaiból nyílt kiállítás a HSMK Õsze András galériájában. A Tavaszi Mûvészeti Fesztivál nyitórendezvényén Claudine Pots képzõmûvész, Josef Hasenöhrl, Gerd Messmann, Balogh István Péter festõmûvész és Angelo Minuti szobrászmûvész mutatkozott be mûveivel a kanizsai közönségnek.
Claudiene Pots képzõmûvész 1957-ben született Belgiumban. Szülei képzõmûvészek. Õ maga többféle mûvészeti ággal ismerkedett meg: fotózással, festészettel, e kiállításon szobrász munkáival szerepel.
Josef Hasenöhrl festõmûvész Németországban, Thundorfban született 1954-ben. Pedagógus tanulmányainak fõ iránya a képzõmûvészeti nevelés volt, így 1979-2006-ig tanított. 2006 óta Magyarországon él és dolgozik.
Gerd Messmann festõmûvész 1944-ben született Erdélyben. 1972-ben Németországba emigrált. A festészeten kívül antik tárgyak, régiségek restaurálásával foglalkozik. Olaj- és tempera festményeit festõkés technikával készíti, de foltmaratással is dolgozik. Önmagát autodidaktának vallja. Közel áll hozzá a flamand tájképfestészet. A festészeten kívül antik tárgyak, régiségek restaurálásával is foglalkozik. Aki ismeri életét, megérti, hogy fiatalságától a mûvészetnek és a szépségnek él.
Balogh István Péter 1950-ben született Budapesten. 1979-ben fejezte be a Képzõmûvészeti Egyetemet, mestere Kokas Ignác volt. A Magyar Alkotómûvészek Országos Egyesületének 1979-tõl, a Magyar Képzõ- és Iparmûvészek Szövetségének 1995-tõl tagja. Állandó résztvevõje hazai és nemzetközi mûvésztelepeknek, csoportos kiállításoknak. Alkotásai megtalálhatóak magángyûjteményekben és közintézményekben. A festõmûvész így vall magáról: „Hagyom magam festeni. Színbeli elképzelésem van, ez a kiindulópont. De hogy a képen pandúr lesz-e vagy betyár, még nem tudom. Egyszer csak kiszól valami a képbõl, azt igyekszem fülön csípni. Ha sikerül, megindul a párbeszéd közöttünk és eljön a pillanat, amikor lélek költözik a festékbe. Ha ott tudom tartani, az olyan érzés, amit mással pótolni nem lehet.”
Angelo Minuti szobrászmûvész Olaszországban született 1947-ben. 1969-ben mûvészmesteri tanítói oklevelet szerzett a Milánói Mûvészeti Fõiskolán. Neves olasz szobrászokkal dolgozott együtt nagyméretû mûvek létrehozásában. 1975-tõl önálló és csoportos kiállításokon vett részt a világ több helyén. 2000 nyarán Magyarországra költözött, mert itt találta meg az alkotáshoz szükséges nyugalmat és harmóniát. A természet ölében él, ahol közvetlen kapcsolatban van az évszakokkal, a fénnyel, a táj szépségével. Figurális munkáiban sok fantáziával és szabadsággal kezeli az anatómiát. A természet számára az ihlet forrása, ezt támasztják alá az utóbbi idõszakban készített mûvei.
A tárlatot Tóth Lucia Krisztina nyitotta meg, közremûködött Nagykanizsa Város Vegyeskara Vámos Yvette vezényletével.
B.E.
KULTÚRA ROVAT >>>