Ma 2025. 4 26.
Ervin, Klétusz napja van.
Látogatók száma : 57662408    








Honlapkeszites

Támogatott képzési program a közszféra dolgozói részére

Az Európa Konzorcium Regionális Fejlesztési Nonprofit Kft. szervezésében került sor a MUME – Modern Egyetem Modern Európában címû projekt keretében megrendezésre kerülõ sajtótájékoztatóra és az azt követõ bemutató rendezvényre, ahol ismertették a projektet és a közvetlen brüsszeli finanszírozású programokban való részvétel lehetõségeirõl adtak tájékoztatást.


A projekt a Leonardo da Vinci program keretében kerül megvalósításra nyolc partner – Lengyelország, Csehország, Belgium, Finnország, Magyarország, Olaszország és Görögország – együttmûködésével 2012. december 1. és 2014. november 30. között. Hazánkban a programot egy nagykanizsai székhelyû szervezet, az Európa Konzorcium Regionális Fejlesztési Nonprofit Kft. képviseli, mely részt vett a tananyag fejlesztésében, illetve az õ szervezésükben zajlanak majd a kísérleti képzések is, amelyen 10-10 fõ fiatal és tapasztalt, közszférában dolgozó munkatárs részvétele biztosított a MUME projekt keretein belül. A projektet a szervezet ügyvezetõ igazgatója Lábodi István és a projekt menedzsere Erdõs Krisztina mutatták be.
Ahogy Lábodi István a sajtótájékoztatón elmondta, a megvalósítás során elsõdleges cél a népesség elöregedésébõl adódó negatív hatások elkerülése a közszférában, továbbá az itt dolgozó, különbözõ generációkat képviselõ munkatársak együttmûködésének, tudásuk és tapasztalataik átadásának támogatása. A projekttevékenység során, a felnõttoktatás terén kialakított új módszerek, innovációk nemzetközi átadására fókuszálnak. A célcsoportba a közszférában dolgozó 30 év alatti és 45 év feletti munkavállalók, oktatók és a közszféra munkáltatóinak képviselõi tartoznak.
– A projektünk célkitûzése, hogy az említett generációk közötti kommunikációt, együttmûködést javítsa, a kompetenciáikat fejlessze, együttmûködési kihívásaikra választ adjon gyakorlati megoldásokkal és többgenerációs csoportok részére szervezett átfogó képzéssel. Erre dolgoztunk ki egy 60 órás képzési programot, mely négy modulból áll – hangsúlyozta Lábodi István. Kifejtette, a korosztályoknak külön oktatva lesz egy üzleti angol, egy számítógépes ismeretek képzés alap és középszinten, valamint egy kommunikációs ismeretek modul. A két korcsoport a három szakmai kurzus elvégzése után találkozik: a képzés negyedik része alkalmat ad a tanultak gyakorlati kipróbálására, azaz egy társasjáték keretében a korcsoportok együttmûködésének tesztelésére.
A kísérleti oktatás moduljaként megjelölt három témakört az elõzetes felmérések eredményei alapján választották ki, ugyanis ezek a projektben résztvevõ országok közszférában dolgozó munkavállalói számára kihívást jelentettek. Az üzleti angol nyelv, az információtechnológia, a kommunikáció és generációk közötti együttmûködések más-más téren jelent feladatot a 30 év alatti és a 45 év feletti dolgozók részére, a projektpartnerek külön tananyagrészeket fejlesztettek a fiatalok és a tapasztaltabbak részére.
Ahogy az ügyvezetõ elmondta, már a trénerek képzése során megtapasztalták a két korosztály közti különbségeket, ugyanis a 30 év alattiak olyan szakkifejezéseket használtak, melyek az idõsebbek számára alig voltak ismertek. Ez is tükrözi, óriási a generációk közti különbség.
– Célkitûzésünk, hogy azok a közintézmények, melyek elküldik fiatalabb vagy idõsebb kollégáikat erre a tréningre profitáljanak a képzésbõl, a munkatársak közelebb kerüljek egymáshoz, hatékonyabban tudjanak együtt dolgozni. A képzés végeztével ezt a képzési módot magyar nyelven mindenki számára elérhetõvé tesszük. Törekszünk arra, hogy megkeressük azokat a képzõ intézményeket, melyek a közszféra dolgozóit trenírozzák, hogy építsék be a képzési rendszerükbe az általunk kidolgozottakat – emelte ki az ügyvezetõ.
Ezt követõen az ügyvezetõ a közvetlen brüsszeli finanszírozású képzési és fejlesztési projektbe kapcsolódás lehetõségeit ismertette. – Most indult a 2014-2020-as tervezési idõszak, és már elindultak a közvetlen brüsszeli finanszírozású programok, míg a Széchényi 2014-2020-as projektek az év végén lesznek kiírva. Már közzétették többek között a pályázati felhívást a Life, a Nemzetközi Visegrádi Alapra, a Kreatív Európa Program Média Alprogramjára – mondta Lábodi István.
A tájékoztatót követõ projektismertetõ és képzésismertetõ rendezvényen résztvevõ önkormányzatok, mûvelõdési intézmények, könyvtárak és civil szervezetek képviselõi a pályázási lehetõségekrõl kaphattak részletes tájékoztatást. Arról, hogy hogyan kapcsolódhatnak be ezekbe a nemzetközi projektekbe, milyen feltételeknek kell megfelelniük és milyen finanszírozási lehetõségek vannak. Míg elõzõleg a MUME projektet, a projekt keretében megrendezendõ kísérleti képzéseket Erdõs Krisztina projektmenedzser mutatta be.

V.M.



2014-05-07 14:39:00


További hírek:


OKTATÁS ROVAT >>>
FRISS HÍREK
05:10 - Emlékül