Ma 2024. 11 22.
Cecília, Filemon napja van.
Látogatók száma : 57023172    








Honlapkeszites

Sikeres zalai törvényszéki pályázat - Több mint 20 millió szervezetfejlesztésre

Sikeresen pályázott a Zalaegerszegei Törvényszék 2013-ban az Államreform Operatív Program keretében a „Szervezetfejlesztési program államigazgatási szervek számára” (ÁROP 1.2.18/A-2013) címû európai uniós pályázaton. A 1,4 milliárd Ft keretösszegû, 100 %-os támogatottságú projektben 20.515.415 Ft-hoz jutott Zala megye.


A 2014. 01. 02. - 2014. 04. 30. között megvalósuló program a közigazgatási szervezetek belsõ mûködési hatékonyságának javítását célozza. Ahhoz, hogy az Országos Bírósági Hivatal (OBH) által megfogalmazott stratégiai célok megvalósulhassanak, illetve összhangban legyenek a helyi stratégiai célkitûzésekkel, egy megfelelõen mûködõ szervezeti háttér és rendszer szükséges. Ennek kialakításban nagy elõrelépést jelentenek a pályázat adta lehetõségek, melyek révén a célkitûzések több szinten is hasznosulnak:
• az intézmény hatékonyabb mûködése folytán az OBH és a törvényszék kapcsolatrendszere is mûködõképesebbé válik
• a munkafolyamatok optimalizálása révén a törvényszék hatékonyabban, eredményesebben tudja végezni a feladatait
• a kialakított új munkamódszerek a tudásmegosztás révén nemcsak a törvényszéken belül, hanem az egész bírósági szervezetben hasznosulhatnak
• az eredményesebb feladatellátás hozzájárulhat az ügyfél-elégedettség növeléséhez, a bíróság szolgáltató jellegének erõsítéséhez

A Zalaegerszegi Törvényszék valamennyi szervezeti egységét, s közel 270 munkatársát érintõ projekt megvalósításában összesen 28 fõ vett részt közvetlenül. A program, illetve annak hozadéka ennél jóval szélesebb kört érint, hiszen a bírósággal kapcsolatba kerülõ állampolgárok, szakemberek a tágabb célcsoportot képviselik.

A program során a törvényszéken felülvizsgáltuk többek között a humánerõforrás-gazdálkodást, a szabványosított nyomtatványokat, a szabadság kiadás rendszerét, illetve annak informatikai alapokra helyezésének lehetõségét, valamint a munkaerõ-felvétel folyamatát. Felmértük a szervezet tudásvagyonát, s elkészült a törvényszék tudástérképe is. Nagy hangsúlyt kapott a folyamatok optimalizálhatósága és a hatékony kommunikáció. Ennek révén javítottuk a honlap gondozás folyamatát mind a belsõ intranetes, mind a külsõ (internetes) site esetében.

A minõségi, ügyfélbarát igazságszolgáltatás kialakítása érdekében bevezettük a Közös Értékelési Keretrendszert (CAF), mely a munkatársak minõségközpontú gondolkodásmódjának kialakítását, a társadalmi igények belsõ követelménnyé alakítását célozza. Segítségével folyamatosan javítható a törvényszék mûködésének színvonala, átláthatóbb szervezet alakítható ki, s mindezek által a folyamatköltségek is csökkenthetõek.


Összegzésképpen elmondható, hogy a projekt eredményeinek alkalmazásával a változásokhoz jobban alkalmazkodó, hatékonyabb szervezetet lehet kialakítani. A pályázat eredményei nem csak a Zalaegerszegi Törvényszék javát szolgálják, hanem hozzá járulnak az OBH elnöke által végzett központi igazgatás hatékonyságához is, hiszen a közzétett jó gyakorlatot más bíróságok is megismerhetik.

A projekt hivatalosan 2014. április 30. napjával zárult, a törvényszék záróbeszámolója a napokban érkezik be a pályázat kiírójához. Ennek áttekintése és egy helyszíni ellenõrzést követõen jut hozzá a törvényszék a szerzõdéses összeg fennmaradó részéhez. Ám a „Szervezetfejlesztési program államigazgatási szervek számára” címû európai uniós pályázat keretében lezajlottak csak az elsõ lépési egy hosszú távú folyamatnak. A projekt által szerzett tapasztalatok, az elkészített tervezetek révén ugyanis további, folyamatos feladatok állnak még elõttünk - tájékoztatta a kanizsaujsag.hu-t Dr. Beznicza Árpád, a Zalaegerszegi Törvényszék sajtószóvivõje.

Kanizsa



2014-05-28 08:23:00


További hírek:


REND-ŐR ROVAT >>>
FRISS HÍREK
05:10 - Emlékül