A Pannon Egyetem Nagykanizsai Kampusza ünnepélyes tanévnyitó keretében fogadta egyetemi polgárrá újonnan felvételt nyert 103 tanulóját tegnap a Medgyaszay Házban.
Az elnökség bevonulásával és a Himnusz hangjaival kezdte meg új oktatási évét a PEN helyi kampusza. A megjelent vendégek köszöntését, s az ünnepi beszédek sorát a sikeres hallgatók díjazása, majd az elsõévesek fogadalma követte. Az elõadók tanúsága szerint ez az esemény egyben egy olyan folyamat kezdete is volt, mely a minõség és a közösség révén, Nagykanizsa városával és az itt élõ vállalkozásokkal szorosan együttmûködve segítséget nyújt a hallgatóknak a stratégiai gondolkodás elsajátításában és a gazdasági életben való eligazodásban.
Dénes Sándor alpolgármester köszöntõ beszédében kiemelte: Nagykanizsa egy olyan befogadó város, amely mindig készen áll arra, hogy lehetõséget biztosítson a fiataloknak a tanulásra, a fejlõdésre. Továbbra is támogatja mindazokat, akik tudásukat a helyi kampuszon kívánják gyarapítani. Végül azt kívánta minden elsõévesnek, hogy használják ki a soha vissza nem térõ alkalmat, éljenek azzal a lehetõséggel, hogy városunkban egy ilyen magas színvonalú, egyben barátságos, családias légkörû egyetemen tanulhatnak.
A mérnöki kar vezetõje, Dr. Szalai István jelentõs fejlesztésekrõl, pályázati sikerekrõl és kutatás-fejlesztési eredményekrõl is beszámolt. Kiemelte, hogy Nagykanizsa városa, a Pannon Egyetem és a Hidrofilt Kft. a mérnöki karral közösen nagy erõkkel dolgozik egy víztechnológiai kutatóközpont létrehozásán, amelyet a kiváló nagykanizsai kutató-fejlesztõ szakember, Soós Ernõ tiszteletére Soós Víztechnológiai Kutatóközpontnak kívánnak elnevezni. Az új fejlesztés is igazolja a városvezetés és az egyetem példaértékû együttmûködését. A karvezetõ újabb eredményként számolt be az új, víz- és szennyvízkezelõ, rendszerüzemeltetõ szakmérnök képzés létesítésérõl, melyen az oktatás októberben kezdõdhet el. Ezekkel a fejlesztésekkel elérhetõ, hogy Nagykanizsa ismét a víztechnológiai kutatások megkerülhetetlen centrumává válik.
Az ünnepi szószólókhoz csatlakozva, az egyetemi polgárrá fogadó esküt megelõzõen dr. Birkner Zoltán kampuszigazgató osztotta meg gondolatait. Hasonlatként Gandhi egyik cipõkrõl szóló történetét hívta segítségül. Ebben a híres jogász, politikus, miután a fél pár cipõjét a sínek között elveszítette, utána dobta a másikat is. A kérdésre, hogy miért, egyszerû okfejtéssel felelt: fél pár cipõ nem rossz, de nem elég, viszont egy párral már lehet mit kezdeni. Az igazgató szerint a nagykanizsai kampusz oktatói és munkatársi közössége töretlenül dolgozik azon, hogy legjobb tudásához mérten készítse fel hallgatóit a diplomán túli életre, illetve a jelenleg már a munkaerõ-piacon tevékenykedõk számára olyan hasznos tudást és gyakorlati tapasztalatot adjon át, amelyet a munkája során kamatoztatni tud. Azaz, mindenki elõtt ott áll a lehetõsége, hogy itt megtalálja az egy pár cipõ másik darabját.
H.T.
OKTATÁS ROVAT >>>