Ma 2025. 4 25.
Márk, Ányos napja van. Látogatók száma : 57633140 |
||||||||||
|
Együttmûködés vagy konfrontáció Az önkormányzati felelõsséggel kapcsolatos véleményét mondta el sajtótájékoztatóján. Papp Ferenc az MSZDP önkormányzati képviselõje. Kiemelte: nem kell közvéleménykutatást végezni Nagykanizsán ahhoz, hogy megtudjuk miként vélekednek az emberek a képviselõtestületrõl. Elég ha az utcán, a buszon, a bevásárlóközpontban, vagy épp egy presszóban meghallgatjuk az embereket. Ömlik belõlük a panasz, a kritika.
Mi Szociáldemokraták fontosnak tarjuk az együttmûködést, a toleranciát és a szolidaritást, ezért, mivel kritikus a helyzet rövid diagnózist állítunk fel, és megpróbálunk terápiát is megfogalmazni a közgyûlési munkánkkal kapcsolatban
A 26 tagú testületet ma legalább tizenegyféle ellentét feszíti:1. Ellentét van a jobboldal és a baloldal között. 2. Megosztott a Fidesz frakció: két fõ kivált közülük. 3. Ellentét feszül a Fidesz frakció és a polgármester között. 4. Mélypontra került a Polgármester és az Alpolgármester kapcsolata. 5. A Polgármester a Jegyzõasszony ellentéte már-már „robbanással” fenyeget. 6. Erõs érdekellentét van a peremkerületi képviselõk, a belvárosi valamint a listán bejutott képviselõk között. 7. Megosztott az MSZP frakció is: esetenként 1-2 képviselõjük a frakciófegyelemmel ellentételesen voksol. 8. Gyakori az ellentét az MSZP és az MSZDP képviselõi között is. 9. Konfrontáció tapasztalható – több vitás ügyben – az MSZP és az SZDSZ képviselõi között. 10. Újabban ellentét rajzolódik ki a kistérségi társulás és a nagykanizsai közgyûlés között. 11. A legsúlyosabb ellentét azonban a 26 fõs képviselõtestület és a város lakossága között feszül. A testület megítélése hónapról-hónapra, közgyûlésrõl-közgyûlésre romlik. Mint többen teszik szóvá, hogy érdemi munka helyett felesleges, olykor dühítõ, személyeskedõ vitákba megyünk át üléseinken. Tudomásul kellene végre már vennünk nekünk képviselõknek, hogyha ez folytatódik, akkor nemcsak a helyi lakosok fordulnak el tõlünk, de a mûködõ tõke és a beruházók is, amelyre és akikre pedig szükségünk lenne, mivel nem jönnek olyan városba, ahol még a vezetõ tisztségviselõk és a testület sem tud emberi módon együttmûködni. Joggal vetõdik fel, hogy a diagnózis után mi lehet a terápia: 1. A közgyûlési elõterjesztések jobb elõkészítése: a hivatalban és a bizottságokban. 2. A képviselõk a konfrontációk helyett együttmûködésre törekedjenek. 3. Az esetenkénti gyûlölködés helyett a másik képviselõ véleményének tiszteletben tartása. 4. Kulturált, a témára koncentráló vita: a személyes és politikai ellentétek háttérbe szorítása. 5. A polgármester ne csak a két frakció elõzetes véleményét kérje ki a fontosabb döntések elõkészítésekor, de hallgassa meg a kispártok javaslatait is. 6. A közgyûlések levezetésének megváltoztatása: más stílus, hangnem, több tolerancia, az egyes felszólalásokat nem kell mindig kommentálni. 7. A hozott döntések végrehajtásának fokozottabb figyelemmel kisérése (a tisztségviselõknél és a hivatalban is). Végezetül Papp Ferenc egy szociáldemokrata üzenetre hívta fel a figyelmet: másfél év alatt országosan három választás történik. Az EU-s választásra már heteken belül rámozdulnak a pártok. Szeretnék a politikai szervezeteket, pártokat, képviselõtársait és saját magukat is arra inteni, ha továbbra is ugyanígy egymásnak feszülnek a politikai erõk, akkor a város érdeke, gazdasága, fejlesztése, a munkaügyi helyzet, az oktatás és a kultúra problémája háttérbe szorul. B.E.
POLITIKA ROVAT >>> |
FRISS HÍREK
15:22 - Indul a Filmklub
11:44 - Évadkezdés a Hölgyklubban
09:52 - A csonthéjba zárt egészség
05:10 - Emlékül
05:05 - Idõsek sportnapja
04:39 - Fókuszban a madarak
16:16 - Ünnepi program - Október 6.
14:52 - Figyelem! Idõpontváltozás!
|