Ma 2025. 4 4.
Izidor napja van. Látogatók száma : 57477529 |
||||||||||
|
Magyari László: májusban indul a kanizsai javítóintézet ![]() Az elmúlt hetekben politikai nyilatkozatoktól, vagy éppen hangulatkeltéstõl sem mentes „mendemondákat” és „újságírói” kinyilatkoztatásokat is hallhatott. olvashatott a kanizsai érdeklõdõ a helyi, megyei médiákban, de akár „úton-útfélen” is a Nagykanizsai Javítóintézetrõl. Furcsa mód a legilletékesebb ember, részletekbe menõ nyilatkozatára azonban senki sem volt kíváncsi. Rajtunk kívül… (A riport 2015. március 10. napján készült.) - Igazgató úr, Nagykanizsán a legmeghökkentõbb pletykákat lehet hallani az Ön szakmai vezetése alatt álló, hamarosan induló javítóintézetrõl: az intézet sosem fog elkészülni és üzemelni; lebontják és a felépítésére kapott pénzt vissza kell fizetni az Európai Uniónak; a terület egy hajléktalan nevén van; úgynevezett „Gyivi”, azaz egy kijárós gyermekotthon épül, és még sorolhatnánk a közbeszéd „biztos helyrõl tudom” híreit. Kérjük,tegye helyre a dolgokat: mi az igazság? – fordultunk kérdésünkkel Magyari Lászlóhoz.
- Megnyugtatok még egyszer – immár sokadjára – mindenkit: a közel két és fél milliárdos költséggel készülõ nagykanizsai javítóintézet megépítése önkormányzati területen történik. Európai Uniós forrásból készülõ, állami fenntartású, és állami mûködtetésû intézmény épül a Camping utcában – emelte ki az igazgató. – Az elnyert uniós pályázat egyébiránt igencsak szigorú szabályai alapján 2015 júniusában kell megkezdenie a mûködést az intézetnek. A megfeszített munkának köszönhetõen azonban már május hónap folyamán benépesülhet az intézet. Az ország legújabb és legmodernebb javítóintézete az Emberi Erõforrások Minisztériuma irányítása, és a Debreceni Javítóintézet tagintézményeként, az én szakmai vezetésem alatt fogja megkezdeni a mûködését – mondja a szakmai vezetõ. - Március elsõ napjaiban, az épülõ dél-zalai intézet honlapján, a http://www.nkji.hu/ webhelyen részletesen, illetve több nyomtatott médiumban kiírásra kerültek az állásajánlataink. Természetesen középfokú és felsõfokú végzettséggel bíró munkavállalókat is keresünk a Nagykanizsai Javítóintézetbe. Vegyük sorra: ápoló-gyermekfelügyelõ, élelmezésvezetõ, gépkocsivezetõ-eljáró, gondnok, gyermekfelügyelõ, karbantartó, konyhai kisegítõ, könyvelõ, mosodai alkalmazott, munkaügyi elõadó, pénztáros, raktáros, rendész, szakács, takarító és titkárnõ-adminisztrátor munkakörökbe keresünk középfokú végzettséggel rendelkezõ munkatársakat. A felsõfokú, tehát fõiskolai vagy egyetemi végzettséggel betölthetõ álláshelyeink pedig a következõk: tagintézmény-vezetõ, igazgatóhelyettes, otthonvezetõ, növendékügyi elõadó, orvos, gyógypedagógus, pszichológus, nevelõtanár, oktató-nevelõtanár, szakoktató, utógondozó. Közel 130 betöltendõ álláshelyre keresünk kollegákat, akiket a szép számú jelentkezõk közül a Debreceni Javítóintézet által felállított szakmai bizottság fogja kiválasztani egy többlépcsõs, az alkalmasságot is tesztelõ pályáztatási eljárás végeredményeként – részletezte Magyari László. A Debreceni Javítóintézet igazgatója ezután körbevezetett a majdnem kész intézetben. Az épületegyüttes négy, jól elkülönülõ szárnyának hatalmas kerítései és vastag falai közé május végére várhatóan megérkeznek a gyerekek, és munkába áll a rájuk vigyázó, õket nevelõ alkalmazotti gárda is.
- Kezdjük a külsõ védelemmel: két drótkerítés, valamint egy öt méter magas vasbetonfal öleli körbe az intézményt. A fal magát az épületkomplexumot zárja le, aztán egy négy méter magas drótkerítés az ingatlan külsõ részét keríti, míg a telekhatárt egy újabb két méteres fémkerítés szegélyezi. Közel 100 biztonsági kamera, több száz méternyi NATO tüskésdrót, vasrácsok, mozgásérzékelõk garmadája és kéttucatnyi rendész fog vigyázni arra, hogy a kanizsai javítóintézet valóban kielégítse a legmagasabb szintû biztonsági követelményeket is – sorolta az igazgató. – Az intézethez érkezõ egy tágas parkolóban hagyhatja a személygépkocsiját, majd a beléptetõ-rendszeren keresztül érhet el az elsõ épületbe. Ennek földszintjén, rögtön a fõbejárat mellett fog mûködni a rendészet, amely a javítóintézet technikai központja is lesz egyben, hiszen innen fogják irányítani a szolgálatban lévõ rendészek a biztonsági rendszereket. Ebben az elsõ épületben található az igazgatási, növendékügyi és ügyviteli irodák többsége, ugyancsak az igazgatói iroda is. Még ugyanebben az épületben lesz a garázs-beálló is. Illetve még egy tágas, és világos terem helyezkedik el itt, a rendészeti részleg mellett: ez lesz az úgynevezett látogatói. A fogva tartott fiatalok itt találkozhatnak és beszélgethetnek hozzátartozóikkal. Ami szintén lényeges: még egy lift is beépítésre került, hiszen gondoltunk a mozgássérültekre is – mondta Magyari László. - A következõ két épületrészben az elõzetes letartóztatásban lévõ, vagy javítóintézeti ítéletüket töltõ kamaszok körletei, és a tan-, valamint a közösségi termek, vizesblokkok és mosoda kaptak helyet. A gyerekek körletei a kétszintes épületekben úgy vannak kialakítva, hogy azok közel legyenek a tantermekhez és a délutáni, szakmai foglalkozások szintereihez. Egy-egy körletet elektronikus védelemmel ellátott, kártyával nyitható biztonsági vasajtó zár el a többi részektõl, amely körletek mindegyikében vizesblokk, közösségi tér és 3-4 lakószoba áll a gyerekek rendelkezésére. A 12 fõs körletek mindig zárva vannak, de az adott körleten belül található lakószobák – bár fém ajtókeretekkel ellátott vasajtók zárják –, általában nyitottak, így ott szabadon mozoghatnak a fiatalok – sorolta a tudnivalókat a szakmai vezetõ.
(Fotóink a rendhagyó intézetbejáráson mobiltelefonnal készültek – a szerk.) Kanizsa
REND-ŐR ROVAT >>> |
FRISS HÍREK
15:22 - Indul a Filmklub
11:44 - Évadkezdés a Hölgyklubban
09:52 - A csonthéjba zárt egészség
05:10 - Emlékül
05:05 - Idõsek sportnapja
04:39 - Fókuszban a madarak
16:16 - Ünnepi program - Október 6.
14:52 - Figyelem! Idõpontváltozás!
|