Ma 2025. 4 4.
Izidor napja van.
Látogatók száma : 57481096    








Honlapkeszites

Az állatotthon terveirõl kérdeztünk – a nyárra elkészülhet egy „rehabilitációs” kennelsor is

Nemrég írtunk arról, hogy 42 raklapnyi tégla segítségével teszi véglegessé az ideiglenes kennel-sorait az állatmenhely. A munka „dandárján” lassan túlvannak: az egyik felépítmény már áll, ottjártunkkor pedig épp a második ideiglenes kennel oszlopsorának alapozásához fogtak hozzá a szakemberek. Dr. Papp Attila elnökségi tagot kérdeztük arról: milyen tervek szerepelnek még az ez évi „listán”?


– Néhány mondatban szeretnék elõször is „körültekinteni” a menhelyen – mondta elöljáróban dr. Papp Attila. – Az állatmenhely mûtõjének beüzemelésével elérte a nagykanizsai állatotthon azt a készültségi fokot, hogy a nagykanizsai önkormányzat megkérhesse az „ebrendészeti telep” minõsítés megadását a megyei szakhatóságoktól. A nagykanizsai állatotthon az ebrendészeti telepekkel szemben, általában támasztott kívánalmaknak teljes mértékben megfelel. Rendelkezünk karanténsorral, mûtõvel, és kölyökkutya kennelekkel is. Rendelkezésre áll két illemhelyiség, egy zuhanyzó és két öltözõ is a dolgozóink, közmunkásaink részére: utóbbiakból 15 tevékenykedik jelenleg a menhelyen, 7 fõ pedig közérdekû munka büntetését tölti nálunk. Raktárakkal, tároló helyiségekkel, trágyatárolóval és a meleg étel elkészítéséhez szükséges fõzõfelületekkel szintén rendelkezünk, csakúgy, mint hûtõkonténerrel és „macskaházzal” is. Az ügyfelek, látogatók fogadására alkalmas irodával, illetve térfigyelõ-kamerarendszerrel szintén bírunk – hangsúlyozta az elnökségi tag.

– A karanténsorunk, mûtõnk, és a kölyökkutyák befogadására alkalmas kennelünk jól elkülönül az állatmenhely többi részétõl, attól fizikailag, kerítésrendszerrel is leválasztásra került. Ezekhez külön bejáró, kapu, híd és parkoló is tartozik. Minden készen áll tehát arra, hogy az önkormányzat elindítsa a jogi eljárást ahhoz, azért, hogy megkaphassa, elnyerhesse az „ebrendészeti telep” minõsítést a nagykanizsai állatotthon. Ennek megkérését, a jogi procedúra elindítását azonban mégsem most javasoljuk, hanem a 2015. év végén. Akkor, amikor – az elõzetes tervek szerint – elkészül Nagykanizsa állati tettem megsemmisítõ berendezése az állatotthonhoz tartozó, a tavalyi évben megvásárolt, a Vízmû telephelye felé esõ, új területeken. Nagyon fontosnak gondoljuk, hogy az ebrendészeti teleppé való átnevezés, átminõsítés jogi eljárásának elindítása után a nagykanizsai állatotthon, mint „Nagykanizsai Ebrendészeti Telep” mûködjön tovább. Tehát az elsõ években ne térségi, ne a dél-zalai területekre kiterjesztett ebrendészeti telepként, hanem „csak” Nagykanizsa Megyei Jogú Város ebrendészeti telepeként tevékenykedjen. Álláspontunk szerint erre azért van szükség, hogy az elsõ néhány évben Nagykanizsa város területére leképezve mérjük fel és végezzük el az ebrendészeti feladatokat. E feladatok, elsõsorban az ebrendészet ellátása, illetve az állati tetem megsemmisítõ berendezés mûködtetése éppen elég feladatot fog róni így is a városra, és az állatmenhelyre. Javaslatunk éppen ezért az, hogy a mûködés tapasztalatainak összegyûjtése, kielemzése után gondolkodjon csak el az önkormányzat azon, hogy valóban térségi szintre emelje-e az ebrendészeti feladatok ellátását: az állati tetemek megsemmisítését is ideértve természetesen – fejtette ki álláspontját dr. Papp Attila.

– A gyepmester által begyûjtött, elhullott állati tetemek megsemmisítése mellett a lakosság számára, úgynevezett „kisállat hamvasztás” tevékenységének elindításán is gondolkodunk: természetesen csak az önkormányzat hasonló elgondolása esetén. Ez azért lenne rendkívül fontos, mert ezzel a szolgáltatással valódi, versenyképes szolgáltatói szinten és színvonalon tudnánk kiszolgálni Nagykanizsa kisállat tartóinak igényeit. Csak mindezek után gondoljuk megvalósíthatónak térségben, Dél-Zalában gondolkozni, azaz térségi ebrendészeti teleppé válni – szögezte le a vezetõségi tag, majd néhány mondatban kifejtette a „problémás” ebek rehabilitációjára vonatkozó elképzeléseiket is. – A nemrégiben megvásárolt, új területeken már a nyár folyamán újabb építkezésbe szeretnénk fogni. Dénes Sándor polgármester urat május elsõ hetében fogjuk megkeresni egy konkrét javaslattal: 30-40 kutya befogadására alkalmas, úgynevezett rehabilitációs kennelsort szeretnénk kialakítani német partnerszervezetünk, a Tierheimleben In Not segítségével. A futtatóval is összekapcsolt kennelekben azokat a kutyákat helyeznénk el, amelyek akár az emberekkel, akár ebtársaikkal agresszívan viselkednek. Itt, külön a részükre szabott terápiás foglalkozásokkal szeretnénk ezeket a kutyusokat „megszelídíteni”. Tervek, elképzelések vannak tehát bõven: számíthat ránk mind a kutyás társadalom, mind pedig az önkormányzat – zárta mondandóját az elnökségi tag, aki azt is elárulta, hogy jelenleg közel 100 kutya vár örökbefogadóra e nagykanizsai állatotthonban.

Kanizsa



2015-04-30 15:49:00


További hírek:


KRÓNIKA ROVAT >>>
FRISS HÍREK
05:10 - Emlékül