Ma 2025. 4 4.
Izidor napja van.
Látogatók száma : 57483098    








Honlapkeszites

Konferencia az innovációról a Pannon Egyetemen

A Zala Megyei Vállalkozásfejlesztési Alapítvány (ZMVA), a Pannon Egyetem Nagykanizsai Kampusz, a VOSZ Zala Megyei Szervezete, Nagykanizsa Megyei Jogú Város Önkormányzata és a Nagykanizsai Inkubátorház és Innovációs Központ közös szervezésében innovációs konferenciát tartottak október 21-én Nagykanizsán. A konferencia témái között az innovációs pályázatok ismertetése és a sikeres gyakorlatok bemutatása szerepelt.


A meghívottakat elsõként a konferencia házigazdája Nagy András a ZMVA ügyvezetõ igazgatója üdvözölte. A rendezvényt Dénes Sándor Nagykanizsa város polgármestere nyitotta meg, aki beszédében a Déri-Bláthy-Zipernovszky feltaláló hármas által kifejlesztett transzformátort hozta fel példaként az innovációra. Amint megnyitójában utalt rá, korunk egyik kihívása az innováció és egyben fejlõdésünk kulcsa is, hiszen csak azok lehetnek sikeresek, akik lépést tudnak tartani a technológiai és szellemi újítások területén.

 Az elõadásokat Magyar Dániel a Pannon Novum Nyugat-Dunántúli Regionális Innovációs Ügynökség ügyvezetõje nyitotta meg. Elõadása kitért az innovációhoz kapcsolódó pályázatokra, szervezetük bemutatására, a K+F+I tevékenységek elnyerhetõ forrásaira, valamint az elektromos mobilitás területérõl felhozott jó gyakorlat bemutatására. A szellemi tulajdon védelmérõl, annak fontosságáról dr. Botos Viktor a Hipavilon Magyar Szellemi Tulajdon Ügynökség vezetõje osztotta meg gondolatait. Hazai és nemzetközi példák felidézésével tette kézzelfoghatóvá a szellemi oltalom alá kerülés folyamatát, s annak buktatóit.

Folytatásként Együtt könnyebb címmel dr. Birkner Zoltán a Pannon Egyetem Nagykanizsai Kampusz igazgatója mutatta be intézményük történetét, oktatásuk területeit. Az igazgató teljes joggal lehet büszke a közremûködésükkel létrehozott Soós Ernõ Víztechnológiai Kutató-Fejlesztõ Központra, ami a szunnyadó kanizsai humán erõforrások aktivizálásának egy országos jelentõségû, jó példája. Ez utóbbi témához illeszkedett dr. Galambos Ildikó elõadása, aki a Pannon Egyetem, Nagykanizsa Város és a Hidrofilt Kft. által létrehozott kutató-és fejlesztõ központ vezetõje. Elõadása kitért a víz- és szennyvízkezelés oktatására és annak gyakorlati helyszínére, ami náluk található. A duális képzés kifejezetten jó lehetõséget kínál a szakmérnöki és rendszer-üzemeltetõ munkatársak képzésére, gyakorlati idejük megszerzésére. Ebben a Pannon Egyetemmel való együttmûködésük kiváló-hangzott el. A múltban és a jelenben is sok kanizsai kreatív embert tudnánk példaként felhozni, akik újításukkal, szabadalmukkal, fejlesztéseikkel az innováció területén jeleskedtek, jeleskednek. Közéjük tartozik Ferinc Vince egyéni vállalkozó is, aki a motoros sárkányrepülés területén egy új prototípus kifejlesztését, jövõbeni gyártási elképzeléseit osztotta meg a hallgatósággal. A jó gyakorlatok példáinak sorában az Ynet Kft. saját fejlesztésû szoftverét mutatta be a konferencián.

A záróelõadást Simon Gábor a ZMVA Enterprise Europe Network részérõl tartotta. Az innovációs konferencián több elõadó is kiemelte, hogy a jövõben csak a gyakorlatban hasznosítható innovációs fejlesztések kaphatnak támogatást, és a fejlesztõknek is csak ebben lesz lehetõségük támogatások elnyerésére.

H.Gy.



2015-10-22 12:59:00


További hírek:


GAZDASÁG ROVAT >>>
FRISS HÍREK
05:10 - Emlékül