Ma 2024. 11 22.
Cecília, Filemon napja van.
Látogatók száma : 57020481    








Honlapkeszites

Mire figyeljünk pirotechnikai eszközök használatakor?

A nagyobb városok bevásárlóközpontjainál található standoknál idén is színes palettával kínálják az árusok az ilyen célú eszközöket. Azonban, fontos pár biztonsági szabállyal tisztában lenni használatuk elõtt.


•A pirotechnikai eszközöket CSAK december 31-én este hat órától másnap reggel hat óráig lehet használni.
•A pirotechnikai termékekbõl egy ember összesen három kilogramm nettó hatóanyag-tartalmú tûzijátékot birtokolhat. Amennyiben ezeket január 1-jén reggel hatig nem használta fel, január 5-ig vissza KELL vinni a forgalmazónak, aki ezt köteles térítésmentesen visszavenni.
•Vásárlásánál mindig ellenõrizni kell a megvásárolt termék épségét, szavatosságát. Emellett ügyelni kell a pirotechnikai termékek vásárlásánál és tárolásánál arra, hogy ezeket nem szabad más tûzveszélyes anyagokkal együtt tárolni. Fontos elzárni ezeket a termékeket, különösen ha gyermek van a lakásban.
•Nem szabad pirotechnikai termékeket tetõtérben és alagsorban, pincében tárolni. Védeni kell õket mindenfajta károsodástól, csapadéktól, napfénytõl, sugárzó hõtõl, illetve tûztõl. Soha nem szabad mûködésbe hozni elnedvesedett, majd kiszáradt, vagy sérült burkolatú pirotechnikai termékeket. Igaz ez azokra is, amelyeknél szagképzõdés, melegedés észlelhetõ. Ezeket azonnal el kell különíteni a többi pirotechnikai terméktõl, többé nem használhatóak.
•Tilos a tûzijátékok eredeti kialakítását, formáját megbontani, szétszerelni, és átalakítani sem szabad õket. Csak úgy mozgathatóak vagy szállíthatóak, ha a kanóc, vagy gyújtóhely védõsapkája a helyén van.
•Mûködtetésnél ezeket a termékeket egymástól olyan távolságra kell elhelyezni, ahogy az a használati utasításban le van írva, így az esetleges hibás mûködés esetén sem okozhatnak kárt.
•Kerüljük a pirotechnikai termékek szélben való alkalmazását.
•Ne felejtsünk el némi oltóvizet is a biztonság kedvéért elhelyezni a felhasználási helyen, ezzel megakadályozhatjuk az esetlegesen keletkezett tûz továbbterjedését.
 

Ha a mûködtetés során tûz keletkezik, igyekezni kell a saját testi épséget nem veszélyeztetve eloltani az, vagy pedig hívni a 105-ös vagy a 112-es segélyhívó számot - figyelmeztet a Zala Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság.

Kanizsa



2015-12-31 06:58:00


További hírek:


REND-ŐR ROVAT >>>
FRISS HÍREK
05:10 - Emlékül