Ma 2024. 11 22.
Cecília, Filemon napja van.
Látogatók száma : 57020993    








Honlapkeszites

A Zala Megyei Rendõr-fõkapitányság tavaly végzett munkáját értékelték

A Zala Megyei Rendõr-fõkapitányság 2015. évben végzett munkáját értékelte Papp Károly rendõr altábornagy, országos rendõrfõkapitány és dr. Sipos Gyula rendõr vezérõrnagy, megyei rendõrfõkapitány - közölte a honlapján a szervezet. 


A Zala Megyei Rendõr-fõkapitányság 2015. évi rendõri tevékenységét dr. Sipos Gyula rendõr vezérõrnagy, a Zala Megyei Rendõr-fõkapitányság vezetõje értékelte 2016. február 17-én a fõkapitányság tanácstermében megtartott évértékelõ értekezleten, melynek elöljárója Papp Károly rendõr altábornagy, országos rendõrfõkapitány volt.Az állománygyûlésen elhangzott, hogy a megye rendõrei az elmúlt év fõbb feladatait és kiemelt célkitûzéseit megfelelõ szakmai munkával, helytállással teljesítették.

Ennek köszönhetõen az önkormányzatok, valamint a lakosság körében végzett elégedettségi felmérés eredménye is tükrözi a jó rendõri tevékenységet. A regisztrált bûncselekmények száma az elmúlt évhez képest 14,1%-kal csökkent, amely az országos adat mindössze 2,16 százalékát teszi ki. A nyomozás-eredményesség a tavalyi évhez hasonlóan 60% fölött alakult. A kiemelt bûncselekmények és a közterületen elkövetett kiemelten kezelt bûncselekmények számában is visszaesés érzékelhetõ. A bûnügyek nyomozásának átlagos idõtartama tekintetében a megye országos szinten is jó mutatóval rendelkezik. Az elmúlt évben 3-ról 7-re nõtt a regisztrált emberölések száma, ennek ellenére a felderítési és a nyomozás eredményességi mutató is 100%-os. A kiemelkedõ szakmai munkát bizonyítja, hogy egy 20 évvel ezelõtti emberölés nyomozása is sikerrel zárult. A rablásokat vizsgálva megállapítható, hogy 19-rõl 13-ra mérséklõdött a számuk.

Alopás (2832/2344), valamint a lakásbetörések (597/447) esetszámai is jelentõsen visszaestek. A bûncselekmények elkövetõinek felderítése mellett a rendõrség szakemberei országos és helyi kezdeményezésû bûnmegelõzési programokkal igyekeztek megszólítani az állampolgárokat. Az iskolákban elért fiatalok mellett, eddig 44852 idõs személyt is felkerestek otthonában. Együttmûködésük eredményes és konstruktív volt a bûnmegelõzésben résztvevõ szervekkel, szervezetekkel, éppúgy, mint a baleset-megelõzés területén.

A rendészeti állomány közterületi jelenléte 25%-kal nõtt és a közterületeken szolgálatot teljesítõ rendõrök száma is jelentõsen növekedett, ennek az intézkedésnek köszönhetõen a közterületen elkövetett bûncselekmények száma (1171/1026) is komoly visszaesést mutat. A rendõri intézkedések esetszáma több mint 27 ezerrel növekedett. A szabálysértés miatt indított eljárások száma a 2010. év óta folyamatosan mérséklõdött, mely az elmúlt öt év alatt közel 58%-kal lett kevesebb. A megye közlekedésbiztonsági helyzetében csökkent a személyi sérüléssel járó balesetek száma (463/469).

Közúti közlekedési balesetben két fõvel kevesebb ember vesztette életét (18/20). A leggyakoribb baleseti ok továbbra is a sebesség helytelen megválasztása, az elsõbbségi szabályok megsértése, valamint a haladás és menetirány-változtatás szabályainak be nem tartása. A legtöbb balesetet a személygépkocsi-vezetõk okozták, de szembetûnõ a kerékpárosok által okozott balesetek (68 eset) magas száma is. Zala megye határszakaszaira minden eddiginél erõsebb migrációs nyomás nehezedett, ennek ellenére sikerült garantálni a schengeni külsõ határszakasz, valamint az utas- és áruforgalom zavartalanságát. A rendõrök hatékonyan és eredményesen léptek fel az államhatárt, illetve a biztonsági határzárat illegálisan átlépõ és az õket segítõ személyekkel szemben. A 2014. évhez viszonyítva az ismertté vált embercsempészések száma 28-ról 61-re emelkedett Zala megyében.

A fõkapitányság vezetõje értékelõ beszédében alapvetõ célkitûzésként fogalmazta meg az állampolgárok szubjektív biztonságérzetének további javítását, az elért eredményesség fokozását, a társszervekkel, továbbá az egyes rendészeti feladatokat ellátó személyekkel történõ együttmûködés szorosabbá tételét. Fontos a belsõ kommunikáció erõsítése, a rendõrök további szakmai ismereteinek bõvítése, valamint a szervezeti kultúra fokozása, a rendszerszemlélet erõsítése és a szakmai szolidaritás. A szakmai értekezlet elöljárója kiválónak értékelte a Zala Megyei Rendõr-fõkapitányság 2015. évi teljesítményét, elismerését fejezte ki az elmúlt évben elért eredményekhez és megköszönte a zalai rendõrök munkáját.

Kanizsa



2016-02-17 13:22:00


További hírek:


REND-ŐR ROVAT >>>
FRISS HÍREK
05:10 - Emlékül