Ma 2025. 2 5.
Ágota, Ingrid, Etelka napja van. Látogatók száma : 57264483 |
||||||||||
|
Közlemény az M9-es gyorsforgalmi út Vasvár – Nagykanizsa közötti szakaszának ügyében A környezeti hatásvizsgálati és az egységes környezethasználati engedélyezési eljárásról szóló 314/2005. (XII. 25.) Korm. rendelet (a továbbiakban: 314/2005. Korm. rendelet) 8. § (1) és (1a) bekezdései alapján, valamint a közigazgatási hatósági eljárás és szolgáltatás általános szabályairól szóló 2004. évi CXL. törvény (a továbbiakban: Ket.) 29. § (6) és (7) bekezdése alapján az Országos Környezetvédelmi és Természetvédelmi Fõfelügyelõség a következõ közleményt teszi közzé: Az Országos Környezetvédelmi és Természetvédelmi Fõfelügyelõségen a Nemzeti Infrastruktúra Fejlesztõ Zrt. (1134 Budapest, Váci út 45., a továbbiakban: NIF Zrt.) 2015. június 3. napján érkezett kérelme alapján az M9 gyorsforgalmi út Vasvár - Nagykanizsa közötti szakasz ügyében OKTF-KP/9265/2015. számon indult, OKTF-KP/2272/2016. számon az M9-I, M9-I/A, M9-I/B, M9-II, M9-II/B, M9-II/D nyomvonalváltozatokra vonatkozóan folyamatban lévõ környezeti hatásvizsgálati eljárás során a NIF Zrt. 2016. február 17. napján érkezett kérelmével a korábbi kérelmét kiegészítette, és kérte az M9-I/E nyomvonalszakasz vizsgálatát is. Eljáró hatóság megnevezése, székhelye, elérhetõsége Országos Környezetvédelmi és Természetvédelmi Fõfelügyelõség Az ügy tárgya: Az M9 gyorsforgalmi út Vasvár – Nagykanizsa közötti szakasz környezeti hatásvizsgálati eljárása. Kérelmezõ: Nemzeti Infrastruktúra Fejlesztõ Zrt. (1134 Budapest, Váci út 45.) Ügyintézési határidõ: Legfeljebb 42 nap
Jelen eljárás az M9 gyorsforgalmi út Vasvár – Nagykanizsa közötti szakaszára vonatkozik. A Vasvár - Nagykanizsa közötti teljes tervezési szakaszon 2x2 forgalmi sávos, leállósávval, távlati kiépítés esetén középen vezetett fizikai elválasztó sávval rendelkezõ 110 km/h tervezési sebességû M9 gyorsforgalmi út kialakítása tervezett a csatlakozó területek megközelíthetõségének biztosításával. Az eljárás tárgyát képezi - a korábbi M9-I, M9-I/A, M9-I/B, M9-II, M9-II/B, M9-II/D nyomvonalváltozatokra irányuló kérelem kiegészítéseként – az M9-I/E betétváltozat vizsgálata is. Az M9 I/E. betétváltozat az M9 I. és M9 I/B. nyomvonalak között biztosít átkötést Zalaszentiván térségében. Az M9-I/E betétváltozat kezdõszelvénye (0+000) az M9 I. változat 20+622,90 km szelvénytõl indul, a végszelvénye (3+486,69) pedig az M9 I/B. változat 22+000 km szelvényhez csatlakozik. A betétváltozat hossza: 3,49 km Az M9-I/E betétváltozat által érintett települések: Zalaszentiván, Alibánfa. Tervezési osztály, környezeti körülmény és tervezési sebesség: Keresztmetszeti kialakítás: A tervezett csomópontok: A tervezett jelentõsebb mûtárgyak: A nyomvonalszakaszon mérnökségi telep, illetve pihenõhely nem kerül kialakításra. Zaj- és rezgésvédelem: A közvetlen zajvédelmi hatásterület határa a nyomvonaltól számított 192-355 m. A legközelebbi védendõ ingatlanok a nyomvonaltól 212 méterre, a 1+680 km szelvény (Zalaszentiván) térségében jobb oldalon elhelyezkedõ meglévõ falusias lakóterületen találhatóak. A lakóterület tervezett fejlesztési területének széle a nyomvonalhoz közelebb, mintegy 132 méterre helyezkedik el. A tervezett és a meglévõ falusias lakóterület határa egyaránt az éjjeli zajterhelési határérték teljesülésének határán kívül helyezkedik el. Az éjjeli zajterhelési határérték teljesülésének határán belül (a nyomvonaltól számított 38-72 m) védendõ létesítmény nem található. A közvetett hatásterületet a 74. sz. fõút, illetve a 7328 j. út mellett található védendõ területek jelentik. A beruházás megvalósulása során távlati (2029. év) állapotban kisebb zajterhelés mutatkozik a gyorsforgalmi út kiépítése nélküli és a jelen állapothoz képest is. Zajvédelmi szempontból tehát a beruházás megvalósulásakor várható zajterhelés értékei a követelményszintet jelentõ jelen állapot zajszint értékei alatt maradnak. Levegõtisztaság-védelem: Közvetett hatásterület a meglévõ úthálózat melletti azon terület, ahol az új út építése, a forgalomátrendezõdés következtében légszennyezettség változás (csökkenés, vagy növekedés) várható, továbbá a szállítási útvonalak, depóniák, üzemi területek, megközelítõ utak, valamint anyagnyerõ-helyek. A közvetett hatásterületen a gyorsforgalmi út kiépítésével összefüggésben kimutatható levegõminõség-változás nem várható. Közvetlen hatásterület az autópálya nyomvonala mentén, az emissziók által érintett területen található. A tervezett gyorsforgalmi út közvetlen környezetében megjelenik a közlekedési emisszió, ami a környezetre kismértékben terhelõ hatású.
Tájvédelemi és természetvédelemi hatásterület: Közvetlen hatásterület: a létesítmény által közvetlenül igénybevételre kerülõ terület. Közvetett hatásterület: a zöldfelületi rendszer és ökológiai hálózat elemeinek átvágása miatt, a természeti rendszerekre gyakorolt hatások területe, tájszerkezetre és tájhasználatra gyakorolt hatások területe. Tájképi hatásterület az a tájrészlet, ahonnan a létesítmény látható, illetve ahol az út megépítése tájképi változást okoz. A környezetvédelmi vizsgálat keretében az élõhelyek részletes felmérése és dokumentálása az út tengelyétõl számított 150-150 méteres területsávban történt, a zavarásra érzékeny fajok élõhelyei esetében az élõhely jellemzõi szerint meghatározott terület került vizsgálatra. A tervezési szakasz országos jelentõségû védett természeti területet nem érint, közösségi jelentõségû természetvédelmi rendeltetésû területek (Natura 2000) érintettsége a HUBF20052 Sárvíz-patak mente nevû természetmegõrzési terület, amelynek élõvilágára gyakorolt hatások vizsgálatára külön hatásbecslési dokumentáció készült. A hatástanulmány készítése során tájvédelmi szempontból vizsgálták a természetföldrajzi adottságokat, tájtörténeti, tájhasználati, tájszerkezeti vonatkozásokat, a zöldfelületi rendszer szerkezetét és elemeit, a különbözõ szintû területi tervekkel való összefüggéseket, a tervezett létesítmény tájképi illeszkedését és a tájbaillesztés lehetõségeit. Folyamatban van-e a 314/2005. Korm. rendelet 12-15. §-ok szerinti eljárás: Nincs folyamatban. Tájékoztatás, észrevételek megtétele, kérdések feltétele Az ügyfél jogosult a Ket. 51. §-ban szabályozottak szerint az eljárás során szóban vagy írásban nyilatkozatot tenni, valamint a Ket. 68. §-a alapján iratbetekintési jogával élni. A kérelem kiegészítés és a mellékletek nyomtatott példányába a Fõfelügyelõség hivatalos helyiségében, elõzetes idõpont-egyeztetést követõen, illetve az érintett települések önkormányzatainál lehet betekintetni. A betekintés módjáról a Fõfelügyelõségen, illetve az érintett települési önkormányzatok jegyzõjénél lehet részletes felvilágosítást kapni. Az elektronikus úton közzétett kérelem és mellékletek elérési helye:
A közmeghallgatás helye: Zalaszentiváni Közös Önkormányzati Hivatal emeleti tanácsterem (8921 Zalaszentiván, Hunyadi u. 2/a.) A közmeghallgatás idõpontja: 2016. május 10. 11.00 óra A 314/2005. Korm. rendelet 9. § (8) bekezdése értelmében az észrevételeket a közmeghallgatás idõpontjáig a Fõfelügyelõséghez vagy a közmeghallgatás helye szerint illetékes települési önkormányzat jegyzõjéhez lehet benyújtani. A Fõfelügyelõség döntési lehetõségei: A Fõfelügyelõség a környezet védelmének általános szabályairól szóló 1995. évi LIII. törvény 71. § (1) bekezdése alapján az ügyben rendelkezésre álló összes adat alapján dönt, és határozattal kiadja a tevékenység gyakorlásához szükséges környezetvédelmi engedélyt, vagy a kérelmet elutasítja. Budapest, 2016. március 30.
Dr. Szentmiklóssy Zoltán s.k.
KÖZÉRDEK ROVAT >>> |
FRISS HÍREK
15:22 - Indul a Filmklub
11:44 - Évadkezdés a Hölgyklubban
09:52 - A csonthéjba zárt egészség
05:10 - Emlékül
05:05 - Idõsek sportnapja
04:39 - Fókuszban a madarak
16:16 - Ünnepi program - Október 6.
14:52 - Figyelem! Idõpontváltozás!
|