Ma 2025. 4 26.
Ervin, Klétusz napja van.
Látogatók száma : 57663065    








Honlapkeszites

A népi játék, mint mozgásfejlesztõ eszköz

Képesség- és készségfejlesztésrõl tartottak szakmai napot a kanizsai óvónõk. A résztvevõk elsõsorban arról beszéltek, hogyan lehet mindehhez a népi játékokat segítségül hívni.


A népi játék ne a zenei nevelés eszközeként jelenjen meg az óvodás korosztálynál, hanem mint mozgásfejlesztõ eszköz, az ismeretközvetítés és az önkifejezõ élmény egyik módja. Az óvodapedagógusok szerint erre kellene törekedni a jövõben. „Amikor a mozgásra gondolunk és mozgástevékenységet szervezünk az a tapasztalat, hogy az óvodapedagógusok egy kicsit didaktikusan gondolkodnak. Sorakozásra, tapsolásra megvan a játékforma, ha visszanyúlunk a gyökerekhez és szeretném ezt a szemléletet egy kicsit visszacsurgatni a kollégáim gondolkodásmódjába, hogy a játék legyen az elsõdleges amikor a gyermekekkel foglalkozunk" - mondta el Dr. Némethné Kovács Edit, a Nagykanizsai Központi Rózsa Óvoda igazgatója.

A kanizsai óvónõk segítségére ebben az Így tedd rá! címet viselõ program gazdája, Balatoni Katalin volt. A néptáncpedagógus számos ötletet adott a résztvevõknek, hogy milyen játékos, táncos, mozgásos elemeket lehet alkalmazni. „A paraszti kultúrában, amikor a játék természetes mindennapi tevékenységként volt jelen a gyermekek életében pont ez volt az egyik funkciója, hogy minden kompetencia területet fejlesztett. A mozgásos, a kommunikációs, az érzelmi és a szociális kompetenciákat, komplexen minden területre kihatóan hat a gyermekekre" - fogalmazott Balatoni Katalin, az "Így tedd rá!" programgazdája.

Minden korosztálynál eltérõ a népi játékok szabályvilága, így ügyelni kell arra, hogy mit mikor alkalmaznak.

Kanizsa TV - Kanizsa



2016-11-23 06:57:00


További hírek:


OKTATÁS ROVAT >>>
FRISS HÍREK
05:10 - Emlékül