Ma 2025. 4 4.
Izidor napja van.
Látogatók száma : 57486815    








Honlapkeszites

Minden tizedik baba koraszülött

Magyarországon ez mintegy 8000 gyermeket jelent évente. A koraszülöttséggel járó kihívások és terhek megismertetésére már ötödször rendezett szakmai napot a „Korán érkeztem” Egyesület.


Zala megyében tavaly mintegy 200 gyermek kezdte az életét az Újszülött Intenzíven. A koraszülöttség sok esetben nem jár tartós, maradandó problémával, azonban az élet kezdetén és a félzárkózásig eltelt idõben sok segítségre van szüksége az egész családnak. „A figyelem és az akarat, a közvetlen környezet, a család és a barátok világát érintik elsõsorban, de a fejlesztés lehetõsége, a hozzáférés biztosítása, vagy akár egy segítõ kéz, egy mosoly már mindannyiunk felelõssége” - vélekedett Dénes Sándor polgármester.

A hat éve alakult „Korán érkeztem” Egyesület célja a családok segítése, valamint a figyelem felhívása a koraszülöttség problémakörére. „Nehezített élethelyzettel kezdenek ezek a családok nagyon sok terepen. A családon belül minden családtag sínyli a koraszülött érkezését érzelmileg, úgy az anya, úgy az apa és a hozzátartozók vagy esetleg a nagyobb gyermek. Fontos, hogy beszéljünk, hogy minél inkább megismerjék, mert Magyarországon igen magas a koraszülések aránya. 8,85%, tehát minden 11. baba koraszülöttként érkezik, ez évente Magyarországon 8000 gyermeket jelent, ez nagyon sok” - hangsúlyozta Bognárné Bengõ Hajnalka szociálpedagógus, a „Korán érkeztem” KHE elnöke.

A szakmai nap fõvédnöke Czeizel Barbara volt. A kora gyermekkori intervencióért felelõs miniszteri biztos kiemelte: az lenne az ideális, ha mind a szakemberek a kórházban, mind a védõnõ és a házi gyermekorvos is ismerné az alkalmazható terápiákat és felzárkóztatási módokat. „A legnagyobb célkitûzésem, a legnagyobb kihívás, hogy a Magyarországon kiváló módszereket képviselõ szakembereket leültessük, mindenki definiálja a maga tevékenységét, hogy mely életkorú gyermekekre, problémára mikor, milyen idõszakban, mennyi ideig alkalmazható szerintük a terápia, és ebbõl össze tudjunk állítani egy egymást elfogadó és kiegészítõ gyermekutat, egy terápiás térképet, amelyben a szakemberek és a szülõk is tudnak tájékozódni, nem esetlegesen és nem egymás ellen mutogatva” - mondta Czeizel Barbara, aki szerint Zala megyében példaértékû a koraszülött ellátás.

Kanizsa TV - Kanizsa



2016-12-15 09:02:00


További hírek:


KRÓNIKA ROVAT >>>
FRISS HÍREK
05:10 - Emlékül