Ma 2025. 4 26.
Ervin, Klétusz napja van.
Látogatók száma : 57661656    








Honlapkeszites

5 tévhit a programozásról, amit ideje elfejtened

Ígéretes, kreatív munka, amivel akár világhírû is lehetsz – ugye nem a programozásra gondolnál elõször? Pedig több ezer vonzó állás várja a programozókat Magyarországon, a kódolással kapcsolatos tévhitek miatt mégis sokan nem vágnak bele életük nagy lehetõségébe. A Budapesti Metropolitan Egyetem (METU) egy új programozóképzést indít METU JUMP néven, ennek apropóján pedig összegyûjtötte a legnagyobb félreértéseket, amelyek a programozás körül keringenek.


1. Lányoknak nehezebb megtanulni a programozást, mint a fiúknak

Ismerjük a közhelyet, hogy a lányok általában humán, a fiúk pedig inkább reál beállítottságúak, de azért ezt ne vegyük véresen komolyan, hiszen ismerünk nõi közgazdászokat és férfi költõket. Nemtõl függetlenül lehet könnyû vagy nehéz valakinek elsajátítania a programozáshoz szükséges különbözõ képességeket; lányok és fiúk is más szemszögbõl nézik a dolgokat, így másképp is tanulnak, azonban nem az ember neme határozza meg kibõl lesz jó programozó, hanem az elkötelezettség és a folyamatos ismeretszerzés.

2. Több éves képzés után lehet valakibõl programozó

Mindannyian hallottuk a rémisztõ legendákat a fél felnõttkorukat egyetemen töltõ programozópalántákról, pedig nem ez az egyetlen út a kódolás felé: akár néhány hónapos kurzus során is elsajátítható egy programozási nyelv. Ha komoly szakmai pályafutást szeretnél, akkor érdemes tovább képezned magad és több programozási nyelvet is megtanulnod. Azonban, ha még csak érdeklõdés szintjén van meg benned a gondolat, válassz inkább egy rövidebb kurzust, amely során kiderül, mennyire fekszik neked ez a pálya.

3. A programozók monoton munkát végeznek, amely nem igényel kreativitást

Ezzel a fejlesztõkrõl mondjuk, hogy fantáziátlan, monoton emberek, akiknek pont olyan munka való, ahol kockákat kell naphosszat egymásra pakolni. Valójában a program tervezése során magas szintû kreativitásra van szükség ahhoz, hogy a programsorok végül ne csak hasznos, de könnyen használható, izgalmas és trendi alkalmazásokká álljanak össze. Ne feledd, a Tindert és a Spotify-t is kreatív programozók alkották! Biztos neked is van egy olyan izgalmas ötleted, amit szeretnél megvalósítani…

4. A programozók kiváló matekosok

Nem kell óvoda óta ismerned a deriválás mûvészetét ahhoz, hogy elkezd a pályát, hiszen a programozáshoz ma már alapvetõen nincs szükség magas szintû matektudásra. Napjainkban a felhasználóbarát programozói felületek nagyban megkönnyítik a fejlesztõk dolgát, akik így angol nyelven fogalmazhatják meg a parancsokat. Ami elengedhetetlen viszont, az a kódoláshoz szükséges logikus gondolkodás, ezen kívül sokat számít a jó kommunikációs készség, hiszen ez csapatmunka, így folyamatos interakcióra van szükség.

5. Csak a zseniknek van helye a szakmában

Megvan a hiperintelligens, introvertált hacker képe, aki pár óra alatt feltöri bármelyik bank információs rendszerét, és soha nem kapják el, mert egy zseni? Az igazság az, hogy a programozáshoz nem kell lángésznek vagy kiemelkedõen tehetségesnek lenni, kitartó tanulással és gyakorlással sajátítható el a pályához szükséges tudás.

Te mennyit tudtál ezek közül?

A kódolás izgalmas hivatás, ami számos készséget igényel, és mindig tudsz újat tanulni. Ha úgy érzed, benned rejlik a jövõ programozója, de még van kérdésed, akkor ne habozz, menj el valamelyik képzés nyílt napjára. Augusztus 24-én a METU JUMP infóestjén például lehetõséged lesz izgalmas és kreatív feladatokon keresztül ízelítõt kapni a programozásban rejlõ lehetõségekrõl és kihívásokról. A programról további információt a http://metujump.hu/ oldalon találsz.



2017-08-16 15:42:00


További hírek:


OKTATÁS ROVAT >>>
FRISS HÍREK
05:10 - Emlékül