Ma 2024. 9 16.
Edit, Ciprián napja van.
Látogatók száma : 56892553    








Honlapkeszites

Cseresnyés: a kormány költségvetési és uniós forrásokkal is támogatja a fiatalok foglalkoztatását

A kormány a Munkahelyvédelmi akció keretében költségvetési, az Ifjúsági garancia rendszer segítségével pedig európai uniós forrásokból támogatja a fiatalok foglalkoztatását - mondta a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) munkaerõpiacért és képzésért felelõs államtitkára szerdán Budapesten az #énjövõm-  Regeneráció a munkaerõpiacon- Szakmai délelõtt a fiatalok integrációjáról címû rendezvényen.


Cseresnyés Péter felidézte, hogy míg 2010-ben a 25 év alattiak foglalkoztatási mutatója nem érte el a 20 százalékot, mára megközelíti a 30 százalékot, ugyanakkor a fiatalok munkanélküliségi rátája 2010-ben még közel 30 százalékon állt, 2017-re azonban ez a mutató 10,2 százalékra csökkent.     

A fiatalok munkanélküliségi mutatója az Európai Unióban 17,7 százalékon áll, Magyarországot csak Németország és Csehország elõzi meg. Kiemelte: Magyarországon a fiatalok foglalkoztatásának bõvülése a Munkahelyvédelmi akciónak és az Ifjúsági garancia rendszer három elemének az Ifjúsági garancia programnak, a Gyakornoki programnak és a Vállalkozz fiatal! címû programnak köszönhetõ.     

Az Ifjúsági garancia program a fiatalok képzésére és foglalkoztatására helyezi a hangsúlyt, 2022-ig tart, és 190 ezer fiatal bevonását tûzte ki célul. A program megvalósítására 190 milliárd forint áll rendelkezésre, ebbõl több mint 4 milliárd forint csak a Közép-magyarországi régió fejlesztését szolgálja. A legutóbbi, 2017-es szeptember 8-i adat szerint már több mint 65 ezer, 25 évnél fiatalabb vesz részt a programban.     

A gyakornoki program azoknak a fiataloknak segíti az elhelyezkedését, akiknek már van szakmája, de még nem találtak állást. A programban szereplõ fiatalok bértámogatást kapnak.     

A fiatalok vállalkozóvá válását segítõ programban azok a fiatalok kaphatnak 3 millió forintos vissza nem térítendõ támogatást, akiknek üzleti tervét a zsûri megfelelõnek találja. Cseresnyés Péter közölte, a tárca most azon dolgozik, hogy lehet a cégek és a képzõ intézmények bevonásával a hagyományos kereteket kicsit megbontva, hogyan lehet a piaci igényeknek jobban megfelelõ képzéseket kialakítani.     

Illés Boglárka, az Emberi Erõforrás Minisztérium (Emmi) ifjúságpolitikáért és esélyteremtésért felelõs helyettes államtitkára elmondta, a fiatalok munkaerõpiaci elhelyezkedését segíti az 5 milliárd forint keretösszegû, önkéntesség személyre szabva program, amelyben a fiatalok fél vagy egy évig társadalmilag hasznos tevékenységet végezhetnek például a mentõszolgálatnál, szociális területen vagy a gyermekvédelemben, miközben a fiatalokat fogadó intézményeknek is kötelezettségei vannak. Biztosítaniuk kell például fél vagy egy éven át tartó pályaorientációs tanácsadást és nyelvoktatást.     

Ezen felül a fiatalok részt vehetnek a Nyelvtanulással a boldogulásért címû pályázatban, amelyben a felsõoktatási intézmények nyelvszakos hallgatói ösztöndíjat kaphatnak a felsõoktatási intézményeiktõl, ha középiskolás diákoknak tartanak kiscsoportos, élményközpontú idegen nyelvi órákat. Emlékeztetett arra is, hogy a kormány 2018 január 1-tõl visszatéríti a fiatalok elsõ sikeres nyelvvizsgájának díját, 37 500 forintot.     

Tóth Valentin, a Coca Cola Magyarország HBC Kft. vállalati kapcsolatokért és kommunikációért felelõs igazgatója szólt arról, hogy a cég kiemelten kezeli a fiatalok foglalkoztatásának kérdését, ezért indították el nyáron az #énjövõm címû programot, amelyben Magyarországon 8 ezer fiatal, cégcsoport szinten pedig 500 ezer fiatal képzését vállalták 2020 végéig. Ennek keretében valósul meg egy egynapos, ingyenes tréning, amelyben nagy hangsúlyt fektetnek egyebek mellett, az önismeretre és az önéletrajz írásra is.     

A rendezvényt a Coca Cola HBC Magyarország szervezte.

MTI - Kanizsa



2017-09-20 16:37:00


További hírek:


GAZDASÁG ROVAT >>>
FRISS HÍREK
05:10 - Emlékül