Ma 2025. 4 25.
Márk, Ányos napja van. Látogatók száma : 57633309 |
||||||||||
|
Megalakult az új közgyûlés
A Himnusz közös eléneklését követõen Bicsák Miklós korelnök köszöntötte az alakuló közgyûlésen megjelenteket a Vasemberház Dísztermében, majd tájékoztatást adott arról, hogy Dr. Németh Györgyi Éva, a Civil Összefogás Nagykanizsáért Egyesület kompenzációs listájáról mandátumot szerzett képviselõ október 7-én lemondott képviselõi mandátumáról. Helyébe Dr. Etler Ottó László lépett. Cseresnyés Péter visszavonta a Délzalai Víz- és Csatornamû Zrt. köz-, illetve taggyûlésén az önkormányzatot képviselõ személy megbízására elõterjesztett javaslatát, illetve napirendre vették a MÁV Sportcsarnok értékesítésére készült nyilvános pályázaton való részvételre elõterjesztett javaslatot. A választások eredményérõl Dr. Kövessy Roland, a Helyi Választási Bizottság elnöke adott tájékoztatást: A 2010. október 3-án megtartott helyi választás fegyelmezetten, problémamentesen és törvényesen zajlott le. A szavazás megkezdésekor a névjegyzékben 42.065 választópolgár szerepelt. A szavazás napján 14 fõt vettek fel igazolás alapján, a befejezéskor 42.079 választópolgár szerepelt a névjegyzékben. A szavazáson 14.542 fõ, a választásra jogosultak 35 százaléka vett részt. Az öt induló polgármesterjelölt közül a 14.328 érvényes szavazatból 5883 szavazattal, a szavazatok 41 százalékával Cseresnyés Péter, a Fidesz-KDNP közös jelöltje lett városunk polgármestere. Dr. Kövessy Roland beszámolója után a jelenlévõk megtekintették Schmitt Pál köztársasági elnök videóüzenetét, melyben köszönti az alakuló önkormányzat polgármesterét és a közgyûlés újonnan megválasztott tagjait. Arra kérte õket, most már tegyék félre a pártszempontokat, és helyezzék elõtérbe önkormányzatuk szolgálatát. Tiszteld a múltat, hogy értsed a jelent és munkálkodhass a jövõn – hangsúlyozta, végül arra bíztatta a városatyákat, hogy tudásukkal, igazságérzékükkel, és kellõ hittel legyenek azon, hogy hazánk minden települése büszkén élhesse meg magyarságát és európai mivoltát.
Ezt követõen a képviselõk eskütétele, a megbízólevelek átadása, a polgármester eskütétele, és polgármesteri programjának ismertetése következett. Bene Csaba bejelentette, tizenegy fõvel megalapították képviselõi csoportjukat, a Fidesz-KDNP frakciót. A csoport frakcióvezetõ-helyettesnek Tóth Nándort, frakcióvezetõnek Bene Csabát választotta meg. A frakció teljes erejével támogatja a polgármester személyét, és az általa felvázolt programot. A nemzeti együttmûködés, a kanizsai együttmûködés jegyében készek együtt dolgozni a közgyûlés valamennyi tagjával. Egyrészt azért, mert azt vallják, hogy ne utasítsanak el semmit, amíg be nem bizonyosodik, hogy valójában mennyit ér. Másrészt azért, mert demokraták, és a demokrata lényege, hogy tud együtt dolgozni olyan emberekkel, akiknek más a véleményük mindaddig, amíg egyformán tisztelik az alapvetõ etikai határokat. Majd bejelentette, hogy a vörösiszap által sújtott területeken élõk megsegítésére a Fidesz frakció hatvanezer forintot ajánlott fel a kormány által megadott kármentõ alap számlájára.
Harmadik napirendi pontként a közgyûlés Szervezeti és Mûködési Szabályzatáról szóló rendeltének módosítására tért át a testület. Egyetértettek mind a rendeleti és a határozati javaslatban foglaltakkal. Az a legfontosabb változás, hogy az önkormányzat öttagú Közbeszerzési Bíráló Bizottságot hoz létre, melynek állandó tagjai az önkormányzat Városfejlesztési és Üzemeltetési-, Pénzügyi-, Szociális és Egészségügyi-, Ügyrendi, Jogi és Közrendi-, Szociális és Egészségügyi-, Oktatási, Kulturális, Ifjúsági és Sportbizottságának elnökei. A Bíráló Bizottság elnöke a Városfejlesztési és Üzemeltetési Bizottság elnöke. Ebbõl a felsorolásból is látható –jegyezte meg Cseresnyés Péter polgármester, hogy komoly változás következett be az önkormányzat mûködésének életében. A hat bizottságból öt maradt meg, két bizottságot, a városfejlesztésit és a régi városüzemeltetési bizottságot vonták össze.
A határozati javaslat alapján a közgyûlés Cseresnyés Péter polgármester illetményét megválasztása napjától 541.100 forint összegben állapította meg. Elfogadta a testület az önkormányzati képviselõk és polgármesterek összeférhetetlenségi szabályairól és vagyonnyilatkozat-tételi kötelezettségérõl szóló tájékoztatást. Cseresnyés Péter arra kért mindenkit, hogy a megfelelõ határidõk betartásával tegyék meg vagyonnyilatkozataikat a képviselõk.
A polgármester fõállású foglalkoztatási jogviszonyban álló alpolgármesternek Karádi Ferencet javasolta, aki nem tagja a közgyûlésnek. Társadalmi megbízatású alpolgármesternek pedig Dénes Sándor önkormányzati képviselõt javasolta. Dénes Sándor egyelõre egy évig szeretné a tisztséget betölteni. Abban az esetben, ha úgy gondolja, oktató-nevelõ munkájában akadályozza az itteni tisztsége, csak a képviselõségét szeretné megtartani. Az alpolgármester választásra háromtagú szavazatszámláló (ad hoc) bizottságot hozott létre a közgyûlés. Tagjai: Dr. Károlyi Attila, Szõlõsi Márta Piroska és Bizzer András voltak. A szavazatszámláló bizottság Dr. Károlyi Attilát választotta meg elnöknek. A szavazás elõtt Gábris Jácint kért szót. Örült volna, ha az elõterjesztéshez részletes szakmai önéletrajzot is kap, mert ilyen fontos pozícióban elengedhetetlen a megfelelõ szakmai végzettség. Válaszában Cseresnyés Péter elmondta, az egyeztetések során a közös programot átbeszélték, melyet a két alpolgármester-jelölt is elfogadott. A titkos szavazás eredményként a testület 15 igen 0 nem és 3 tartózkodás szavazati aránnyal társadalmi megbízatású alpolgármesternek Dénes Sándor önkormányzati képviselõt megválasztotta. Karádi Ferencet 12 igen, 5 nem és 1 tartózkodással megválasztották fõállású alpolgármesternek. Dénes Sándor havi bruttó tiszteletdíját 220.000 forintban állapították meg, ezen kívül tiszteletdíja 20 százalékának megfelelõ mértékû havi költségáltalányt kap. Karádi Ferenc havi bruttó illetményét 420 ezer forintban és illetménye 20 százalékának megfelelõ mértékû havi költségáltalányban állapította meg a testület.
Az öt bizottság közül a Pénzügyi és az Ügyrendi Bizottság létszáma a külsõ tagokkal együtt hét-hét- fõvel mûködik, az Oktatási, Szociális és Városfejlesztési Bizottság kilenc fõvel mûködik. Még várnak megválasztandó jelölteket, a bizottságok tagságát a következõ közgyûlésen egészítik ki. Határozatképességük biztosított, és mûködõképesek. Dr. Etler Ottó a Civil Összefogás részérõl a Városfejlesztési Bizottságba Német János szakközgazdászt javasolta külsõ tagnak. Dr. Fodor Csaba az Oktatási Bizottságba Gondi Zoltánt, a Szociális Bizottságba Kisgyura Jánost javasolta külsõ tagnak. Gábris Jácint a Jobbik Magyarországért Mozgalom részérõl Pócza Attilát javasolta külsõ tagnak a Szociális Bizottságba. Kiegészítésként Cseresnyés Péter elmondta, az elõzetes egyeztetések szerint a közgyûlésben lévõ jelölõ szervezetek egy-egy fõ külsõ tagot javasolhatnak a bizottságokba az MSZP-MSZDP kivétel, akik kettõt. Végül Kisgyura János a Pénzügyi Bizottságba került. Marton István, a Kanizsáért Közéleti Egyesület vezetõje a tisztességtelen eljárás miatt nem tett javaslatot. Bicsák Miklós képviselõ Marton Istvánnal ellentétben, a többség akaratát tiszteletben tartva külsõ bizottsági tagságra javasolta Horváth Istvánt és Polai Józsefet a négy éves önkormányzati munkájuk alapján. Végül Bicsák Miklós Polai Józsefet javasolta a Szociális Bizottságba. A szavazás elõtt Marton István szót kért, s kijelentette, ilyen méltánytalan feltételek mellett nem óhajt bizottsági tagságot vállalni a Szociális és Egészségügyi Bizottságban, bármilyen megtisztelõ egy bizottsági tagsági hely. A szavazás után a külsõ bizottsági tagok letették az esküt, majd zárt üléssel folytatódott a munka. Az alakuló ülés a Szózat közös eléneklésével zárult.
B.E.
POLITIKA ROVAT >>> |
FRISS HÍREK
15:22 - Indul a Filmklub
11:44 - Évadkezdés a Hölgyklubban
09:52 - A csonthéjba zárt egészség
05:10 - Emlékül
05:05 - Idõsek sportnapja
04:39 - Fókuszban a madarak
16:16 - Ünnepi program - Október 6.
14:52 - Figyelem! Idõpontváltozás!
|