Ma 2025. 4 29.
Péter, Katalin, Roberta napja van.
Látogatók száma : 57693101    








Honlapkeszites

Mire vár Lelkó, és miért hallgatnak a szocialisták? (olvasói levél)

Az alábbi levelet múlt héten kapta szerkesztõségünk. Akkor okafogyottnak tûnt, hiszen valaki töröltette a többezres látogatottságot elérõ hangfelvételeket. (Csak azt a kettõt, amelyen szocialista önkormányzati képviselõk igazítják el a kórház jövõbeni eseményeinek menetét.) Hétfõ hajnalban azonban újabb felvétel került az ismert videómegosztó portálra. (Meghallgatható ide kattintva.) Az események folyása az említett hanganyag törlése ellenére túlnõni látszik az azon szereplõk akaratán. A névtelenséget kérõ, de elérhetõségét mindenki számára lehetõvé tévõ olvasónk levele a ma már csak a második nyilvánosságban terjedõ felvételek tartalmát boncolgatja.

Két hete már, hogy nyilvánosságra kerültek azok a felvételek, melyek azt engedik sejteni, hogy bár látszólag a Fideszes többség vezette a várost 2010 tavaszáig, nyaráig, valójában a fontosabb kérdésekben, olykor a polgármesterével szemben is a szocialista párt „prominenseinek” szava volt a döntõ. Egyfajta árnyékkormányként határoztak szinte mindenrõl, ami a városban fontos volt… most meg hallgatnak.


Még a tûzhöz közelállók is csak sejtették, hogy elõbb vagy utóbb robban valami a kórház ügyében, de a szocialista párt helyi alelnöke, nem mellesleg a megyei közgyûlés egészségügyi bizottságának alelnöke, Lelkó Tamás már egy rádiós interjúban támogatásáról és segítségérõl biztosította a nagykanizsai kórházat, annak vezetését, pedig titok volt még, miért is szorulna az intézmény vezetése segítségre, támogatásra.

Elsõ hallásra talán egy túlbuzgó, helyét keresõ „politikusféleség” magamutogatásának sejthetjük a dolgot, de ha a dolgok mélyére vetünk egy pillantást, illetve ha hitelt ad(hat)unk azoknak az információknak, hogy Lelkó Tamást is baráti szálak fûzték a kórházat vezetõ professzorhoz, mi több közös vacsoraasztalnál (is) szokták múlatni az idõt, akkor némileg árnyaltabb színben tûnhet fel Lelkó felajánlkozása, még akkor is, ha a nagy nyilvánosság még az interjú elhangzásakor semmit sem sejt a hamarosan kikerülõ hangfelvételekrõl. És ha lehet még tovább árnyalódik a kép, ha hozzátesszük, hogy az alelnök úr és a késõbbi gazdasági igazgató asszony életében is akad közös pont, a határõrség. Egy ideig mindketten ott keresték a boldogulást.

Amikor robban a lehallgatásos ügy Lelkó Tamás nem rest, és alelnökként hivatalos magyarázatot követel.

Csak azt nem tudni miért. Magát védené? Az nehezen hihetõ, hogy ne tudott volna arról mutyizó párttársaitól, mi is zajlik a kórházban, mint ahogy az is valószínûtlen, hogy nem ismerte a hangfelvételek tartalmát. Akkor meg milyen magyarázatot vár?

Fõleg akkor, ha hozzátesszük még, hogy a szocialisták a vesztes választás ellenére sem fejezték be kis üzelmeiket a kórházban, hiszen minden áron azt szerették volna elérni, hogy a kórházi beruházást felügyelõ bizottságba is a „kórház nagy barátja” Lelkó kerüljön be.
Biztos pontként számíthattak volna rá.

Azt szeretné tudni netán Lelkó Tamás, hogy Szláveczné valójában kinek az embere?

A történetet mélyebbrõl és korábbról ismerõk is sokáig azt hihették, hogy Gyöngyike, a kórház gazdasági vezetõje a professzor üdvöskéje, ám a hangfelvétel – melyet nemrég eltávolítottak az internetrõl- arra enged következtetni, hogy Szláveczné a szocialisták embere, akit a professzornak kell valamiért elfogadni elsõ számú jobbkezének.

Bátorfi József ezt mondja azon a bizonyos vacsorán a szocialisták három jelenlévõ képviselõjének: „ha ti azt mondjátok, hogy emögött egy felépített taktika van, és valóban ti akarjátok ezt a gazdasági vezetõt, akkor egészen másként viszonyulok a dolgokhoz,......”

Ebbõl a mondatból úgy tûnik, igaztalan a vád, amelyet azon nyilvánosság-bírálók fogalmaztak meg, akik mindvégig hangsúlyozták, a professzornak joga van a munkatársát megválasztani. Tényleg joga volna, de ebben az esetben éppen arról lehet szó, hogy pont neki nincs választása…

A professzor a felvétel tanúsága szerint meggyõzi a közalkalmazotti tanács elnökét is, hogy a szocialisták jelöltje a nyerõ választás: „A közalkalmazotti tanács elnöke volt a következõ bíráló, a konyhának a vezetõje, Fenyves Ica, akivel aztán megtudtam, hogy õ lesz az egyik, vele leültem, hogy gondolja át ezt a dolgot. Õ is várta ezt a beszélgetést, én azt mondtam, hogy szeretnénk, ha kiállnánk a Gyöngyi mellett. Azt mondta, õ is így gondolja.”

Az ötödik embert is sikerrel gyõzi meg Bátorfi József, igaz, egy kis közbenjárást kér. S csodák csodája kitõl, attól a Papp Pétertõl (korábbi szocialista képviselõ), aki korábban a kanizsai kórház privatizációja érdekében oly hathatós lépéseket tett.

„…Papp Péter jelölte ki a keszthelyi kórház gazdasági vezetõjét. Hogy ezt megtudtam, felhívtam a Papp Pétert, és elmondtam neki, hogy hát Péter, ismered a Gyöngyit, kvalitásait, emberi tulajdonságait, én úgy gondolom, vele szeretnék dolgozni továbbra is(…) Tudsz-e nekem ebben segíteni? Azt mondta, hogy tud segíteni, akkor nevezte meg a keszthelyi kórház gazdasági igazgatóját, felhívta, tíz perc múlva visszahívott, azt mondta, megbeszéltem Kemenes Mártival, hogy melletted van, a kórház mellett van…” - mondja a rendhagyó gazdasági igazgatóválasztásról szóló beszélgetésben Bátorfi József.

Fodor Csaba a hangfelvétel tanúsága szerint megígéri, hogy érvényteleníttetik a gazdasági vezetõi állásra kiírt elsõ pályázatot, s lássunk csodát, Marton István valóban ezt jelenti be. Ezt követõen új pályázat kerül kiírásra, melyre már Szlávecz Lászlóné is beadja a pályázatát.

Egyetlen feltételt szab „csak”, akkor vállalja a gazdasági igazgatói szerepet, ha eltávolítják a kórházból a következõ "négyest": dr. Gõgös, dr. Wagner, dr. Cserháti és Németh Rita. Erre Bátorfi kérésére a jelenlévõ szocialista képviselõk rábólintanak. És mindez meg is történik.

Szlávecz Lászlóné a második pályáztatást követõen nyertesként elfoglalja a helyét a kórház második emberének székében, és irányításával megkezdõdnek azok az ügyek, melyek egy részét már a hivatali revizorok is vizsgálták, és megállapították, hogy a közbeszerzési törvényt sértõ módon szerzett be eszközöket a kórház.

És majdnem negyvenmilliót bukik a város a kórházi pályázaton is, melyet mindenáron a professzor által kiválasztott csapattal akartak megíratni. Ezt Marton István akadályozta meg.

Közben nyert a négymilliárdos pályázat is, és azt sejthetjük, a szocialisták egy része nem akar kimaradni a buliból. Miután a kórház teljes vezérkarát maguk mögött tudhatják, nyugodtan megkezdõdhetne a beszállítók, beruházók bevonásával a mutyi, melybe úgy hiszik, már senkinek sem lehet beleszólása.

Némi por kerül azonban a gépezetbe, és az ajánlott személy helyett a Fideszesek Tóth Lászlót, a mutyis szocialisták ellenfelét választják meg.

Összefoglalva: a szocialisták és prof. Dr. Bátorfi József együtt menesztetik a korábbi kórházi vezetõt. Elsõ körben elhitetik, hogy dr. Kovács helyére dr. Gõgöst javasolják majd, de ez a terv egyes vélemények szerint a professzor és Fodor ötlete nyomán bedõl. A testület többsége kinevezi a kórházvezetõi végzettséggel nem rendelkezõ, nyugdíjas korú professzort, aki nem feledi el, kinek tartozik hálával.

A háttérben mutyizó szocialisták egy idõre még Marton Istvánt is maguk mellé állítják, igaz nem tudni, mivel.

A professzor mellé aztán Szlávecz Lászlóné kerül kinevezésre. (Kinevezésének nem szokványos körülményei az ominózus hanganyag által válnak nyilvánvalóvá.)

Segítõi talán éppen azokban a privatizációs törekvésekben remélnek segítséget tõle, melyek a balos érdekcsoportok kapcsolatait kihasználva jelennek meg a kórházban? A gyógyszertár kiszervezésére irányuló próbálkozásokban és a kórházi konyha megszüntetésére tett lépések mögött sejthetjük õket? Ezek nem valósulnak meg, de a háttérben munkálkodók nem adják fel.

Orvosigazgatónak neveztetik ki dr. Brünner Szilvesztert, aki szintén nem rendelkezett végzettséggel, és úgy sejthetõ, hogy a gazdasági vezetõ jelöltjeinek sorából kerül ki a mindössze egyszemélyes pályáztatás során.

Másfél év alatt tehát összeállt a trojka, amely a kötelezõ jobbratartás ellenére még mindig a balról érkezõknek biztosít(ana) elsõbbséget.

Az elmúlt húsz év sok tekintetben a demokrácia és a jogállam paródiája volt. A Fidesz arra tett ígéretet, hogy ennek véget vet.

Talán ezért (is) lapítanak a szocialisták és hallgat a korábban még magyarázatot váró Lelkó is?

Ajánlom magam: Esti Kornél
estikornel8800@gmail.com

Kapcsolódó anyag: dr. Kvasztics Fedor: vélemény (olvasói levél)



2010-11-09 09:47:47


További hírek:


SZÓRÓL SZÓRA ROVAT >>>
FRISS HÍREK
05:10 - Emlékül