Ma 2025. 4 26.
Ervin, Klétusz napja van.
Látogatók száma : 57661850    








Honlapkeszites

Hét település nebulói számára lett elérhetõ a XXI. századi oktatás Nyugat-Dunántúlon

Közel 400 millió forintos uniós támogatással teremtettek egyenlõ esélyeket, jobb tanulási körülményeket és gazdaságos üzemeltetési megoldásokat Nyugat-Dunántúl két iskolájában. Vasváron március 25-én adták át a felújított intézményt, míg a 6 települést kiszolgáló zalaszentbalázsi Petõfi Sándor Általános Iskolát szombaton vehették birtokba a gyermekek. Mindkét településen kiemelt szerepe van a befogadó oktatásnak, amihez a pedagógusok elhivatottsága mellett, mostantól végre korszerû eszközök is rendelkezésre állnak.


Mindkét település iskolája hasonló gondokkal küzdött. A hatvanas években épült intézmények már igen leromlott állapotban voltak, költséges volt az üzemeltetésük és hiányoztak a fogyatékkal élõket segítõ akadálymentes feltételek. A tanulók hátrányát fokozta, hogy a két iskolában alig voltak szaktantermek és számítógépek.

A problémák orvoslása évek óta napirenden volt az önkormányzatoknál, azonban csak az uniós forrásoknak köszönhetõen nyílt lehetõség azok végleges megoldására. Vasvár 199 996 538 forint, míg Zalaszentbalázs 198 508 407 forint támogatást nyert.

A jelentõs összegekbõl elvégezték a gazdaságos üzemeltetés megteremtéséhez szükséges munkálatokat, és kialakították az akadálymentes közlekedés feltételeit. Az iskolákba lifteket szereltek be, speciális táblákat és burkolatokat raktak le a látássérültek számára, valamint indukciós hurkokat is kihelyeztek a gyengén hallók részére.

Nagy elõrelépés mindkét helyszínen az új tan- és szaktantermek létrehozása, ahol ezentúl szakköröket és délutáni speciális felzárkózató foglalkozásokat is tarthatnak a pedagógusok. Az intézmények új bútorokkal és fejlesztõ eszközökkel is gazdagodhattak.
Vasváron felújították a tornatermet és az udvart is, valamint felszerelték a nyelvi és a számítástechnikai laborokat. Zalaszentbalázson a legnagyobb változás, hogy összevonták az iskolát és az óvodát. Utóbbi egy száz éves épületben üzemelt, amit most az iskola földszintjének átalakításával az oktatási intézmény falai közé tudtak költöztetni.

Mindkét intézményben fontos a hátrányos vagy halmozottan hátrányos gyermekek együttnevelése és szakszerû felzárkóztatása, amit mostantól harmonikus környezetben és korszerû eszközökkel végezhetnek a nevelõk.
A beruházásoknak köszönhetõen hét település gyermekeinek javultak az oktatási körülményei, ami hozzájárul a versenyképes tudás elsajátításához, így jobb esélyekkel indulhatnak el az életben.

A projektek a Nyugat-dunántúli Operatív Program keretében a VÁTI Magyar Regionális Fejlesztési és Urbanisztikai Nonprofit Kft., mint közremûködõ szervezet segítségével valósulhattak meg.

 



2011-03-28 10:55:00


További hírek:


OKTATÁS ROVAT >>>
FRISS HÍREK
05:10 - Emlékül