Ma 2025. 2 5.
Ágota, Ingrid, Etelka napja van.
Látogatók száma : 57262813    








Honlapkeszites

Megnyílt a Meseház Bölcsõde

Ünnepélyes keretek közt adták át az Attila úti Meseház Bölcsõdét szeptember 23-án, melyet október 3-án vehetnek birtokba a gyerekek. Az átadás elõtt sajtótájékoztató keretében ismertették a projektet.

A sajtótájékoztatót Cseresnyés Péter polgármester, Szûcs Viktória a Bölcsõdei Dolgozók Demokratikus Szakszervezetének elnöke és Fülöp Attila Szociális, Család- és Ifjúságügyekért Felelõs Államtitkári Kabinetfõnök tartották. A régi bölcsõde megújításáról lakossági igény miatt döntött a közgyûlés, ismertette polgármester a körülményeket. A projekt összköltsége hetvenkét millió forint volt, melybõl hatvannégy millió forintot a pályázatnak köszönhetnek. Az intézmény megnyitásával, negyven fõvel nõ a városi bölcsõdei férõhelyszám, és tizenhárom felnõtt számára teremt új munkahelyet. Szûcs Viktória hozzátette, országos szinten szükség van a 0-3 éves gyerekek elhelyezésére, ugyanis a korosztály tíz százaléka jut csak be az intézménybe a férõhelyek hiánya miatt. A kabinetfõnök elmondta, hogy kiemelt célja a kormánynak, hogy fejlessze a gyermekjóléti alapellátást nyújtó intézményeket, melyre az Új Széchenyi Terv keretében lehetõség nyílhat.


 Az ünnepélyes avató-átadó ünnepélyen Körmendi Viktória intézményvezetõ köszöntötte az egybegyûlteket, városunk polgármesterét, a kabinetfõnököt, Szûcs Viktóriát, Deme Dávid evangélikus lelkészt, Hella Ferenc református lelkipásztort és Sifter Gergely katolikus káplánt. A megnyitást szimbolizáló szalagot polgármester és a kabinetfõnök vágták át.
Cseresnyés Péter a következõket mondta a megnyitón:

Tisztelt Kabinetfõnök Úr! Tisztelt Igazgató Asszony! Kedves Vendégeink!
„Nevelni annyi, mint emberré tenni.”
Makarenkó sommás megállapításával nem lehet vitatkozni, maximum kiegészíthetjük a gondolatot, és annyit tehetünk hozzá: ehhez tárgyi feltételek is kellenek.
Hölgyeim és Uraim!
Egy bölcsõdét adunk ma át, de több ez, mint egy épület, sokkal több, mint téglák rendezett sora. A Meseház bölcsõde egy nagyon fontos szolgáltatás, elõny és lehetõség azoknak az édesanyáknak, akiknek kedve és lehetõsége van arra, hogy visszamenjenek dolgozni. Azoknak, akik az örök dilemma két elemébõl – munka vagy család – mindkettõt, együtt választották. Számukra segítség tehát ez a beruházás. Kedves Ünneplõk!
Egy város minõségét, színvonalát talán leginkább a szolgáltatásai jellemzik. Az, hogy milyen az egészségügye, az oktatása, hogyan gondoskodik idõs, beteg polgárairól. És – elsõként az egyenlõk között -, hogy milyen lehetõséget kínál a gyerekeknek, a fiatal családoknak, akik, mivel itt vállaltak gyermeket, hosszú távra terveznek az adott településen.
A mai napon ne legyünk álszerények, és mondjuk ki bátran: Nagykanizsa ezzel a bölcsõdei beruházással, amely körülbelül 15 százalékkal növeli a férõhelyek számát, jelentõsen elõrelépett.
Tisztelt Hölgyeim és Uraim!
Nagykanizsa nemcsak tereiben és utcáiban újul meg, hanem a szemlélet is változik. Minden erõnkkel azon dolgozunk, hogy itt, városunkban is, munka alapú társadalmat építsünk
Ehhez, persze, munkahelyek kellenek, de tárgyalásaink, a befektetõi érdeklõdés arra utal: ezen a téren máris van, és a jövõben még inkább lesz érzékelhetõ elõrelépés.
Azt szeretném, ha Nagykanizsán, hosszú távon, mindenki dolgozhatna, aki dolgozni akar.
És ezt az önkormányzatnak nemcsak a már említett szemléletváltással, imázsformálással, befektetõvonzó klímával és aktív városmarketinggel kell segítenie, hanem az intézményrendszer folyamatos fejlesztésével, hogy míg a szülõk a család megélhetéséért, gyarapodásáért dolgoznak, addig a lehetõ legjobb helyen tudhassák gyermekeiket.
És itt nemcsak bölcsõdérõl kell beszélnünk, hanem az oktatási-képzési rendszer teljes vertikumáról, a kulturális és közösségi szolgáltatásokról is.
Ezekben a nehéz idõkben is vállalnunk kell a családok, a felnövekvõ generációk támogatását, a lehetõségek bõvítését.
Kedves Vendégeink!
Ez az az új szemlélet, amely hosszú távon is megtartó várossá teheti Nagykanizsát.
Ideális lakóhellyé, amely munkát és kedvezõ feltételeket kínál a családoknak ahhoz, hogy itt maradjanak, letelepedjenek, és így közös erõvel építhessük tovább városunkat, amely ezekben a hónapokban fizikailag is megújul.
Az egymással párhuzamosan futó beruházásokkal –még ha a mindennapi munka során vannak is nehézségek, kellemetlenségek – egy új Kanizsát építünk.
Átalakul, megszépül a belváros, hamarosan elmondhatjuk magunkról, hogy gyakorlatilag nem lesz csatornázatlan terület a településünkön, nemrégiben adtuk át a teljesen felújított Bolyai-iskolát, óvodai, bölcsõdei beruházások futnak Kanizsán – szóval a város mozgásban van, változik, fejlõdik. Mert ez az egy út van. Az a küldetésünk, az a feladatunk, hogy néha akár erõn felüli áldozatokat is vállalva segítsük Nagykanizsát, az itt élõket. Azért kell dolgoznunk, hogy ez a város megerõsödjön, fejlõdjön – hiszen felelõsséggel tartozunk a jövõnek.
Meggyõzõdésem, hogy jó úton járunk. Az út legelején tartunk ugyan, de az irány jó és helyes.
Tisztelt Hölgyeim és Uraim!
A Meseház bölcsõde – hadd fogalmazzak továbbra is plasztikusan – egy újabb grádics ezen az úton. A szülõi igény nyomán teremtettük meg, hoztuk létre ezt az intézményt, abban a reményben, hogy ezzel valóban segítünk a fiatal családoknak. A jövõben így már 314 kisgyermekrõl tudunk gondoskodni a város bölcsõdéiben.
A 72 milliós beruházással – amelybõl 64 millió forintot uniós pályázaton nyertünk – 13 új munkahelyet is létrehoz Nagykanizsa. Apró lépés, tudom – de APRÓ LÉPÉSEKKEL AKÁR MEGKERÜLHETJÜK A FÖLDET!
A már többször említett új szemléletet az is jellemzi, hogy ebben a munkában – kivitelezõként, beszállítóként – három helyi, kanizsai vállalkozás kapott lehetõséget.
Nos, tehát: van okunk örülni, van okunk ünnepelni. De holnap már új nap következik, új feladatokkal, új kihívásokkal. Nem dõlhetünk hátra, hiszen, mint mondtam: az út legelején járunk. De az irány jó, az irány helyes, ezt bizonyítja az is, hogy ma együtt örülhetünk új intézményünknek. Az itt dolgozóktól azt kérem, óvják, vigyázzák felelõsséggel és szeretettel a rájuk bízott csöpp életeket, a jövõ kanizsai polgárait, akiknek építjük Nagykanizsát.
És végül még egy gondolatot engedjenek meg nekem. Jelképes és szimbolikus, hogy az új bölcsõdénket a Család évében avatjuk fel és adjuk át. Hitem szerint a családokat kell megerõsítenünk, támogatnunk és segítenünk, hogy ez az ország és ez a város újra erõs legyen.
A Meseház bölcsõde megnyitása egy apró, de fontos lépés.
Azt kérem – és azt kívánom – haladjunk együtt ezen az úton! Hiszen az összefogás ereje minden nehézséget és akadályt legyõz.

V.M.



2011-09-23 12:27:00


További hírek:


KÖZÉLET ROVAT >>>
FRISS HÍREK
05:10 - Emlékül