Ma 2024. 11 22.
Cecília, Filemon napja van.
Látogatók száma : 57023183    








Honlapkeszites

Egyenesen, például Las Vegasból

Mormonok. Akár meg is hökkenhetünk, amikor kezünkbe nyomják könyvüket (A Mormon könyve) missziójuk képviselõi itt, a kanizsai fõutcán. Egyenesen az Amerikai Egyesült Államokból érkeztek. Wanlass, Rosen, Velasquez és Headrick jó néhány hete itt vannak már nálunk, hiszen vállalták ezt a missziót. S nem is furcsa szerzetek. Elküldték vezetõjüknek jelentkezõ leveleiket, amire Salt Lake City-bõl érkezett a válasz: irány Közép-Európa!

Gyakorlatilag közülük Wanlass a "rangidõs", hiszen már másfél éve van nálunk, Velasquez 10, Rosen 6, míg Headrick 2 hónapja az övéhez képest még egyáltalán nem a top itt tartózkodás.
- Egyszer mindenképp teljesítenünk kell egy ilyen missziót a vallásunk szolgálatában - fogalmazott Wanlass, aki egyébként Las Vegas-i származású, viszont a számokkal nem a kaszinókban, hanem egy Utah állambeli egyetem matematika szakán kombinál. - Emellett az is rendhagyó, hogy 8 éves korban keresztelkedünk, de értelemszerûen bárki, bármikor a mormon vallási mozgalom követõje lehet.


 A kanizsai csapatból Rosen abszolút "központi személynek" vallhatja magát, hiszen õ egyenesen a mormon vallás központjából, Salt Lake-bõl érkezett, Velasquez kubai származásúként él(t) Kanadában és az USA-ban, Headrick pedig Ohióban az informatika rejtelmeivel ismerkedik nagyobb mélységben. S hogy mivel foglalkoznak szûkebb pátriánkban, illetve ha egyáltalán már Európa kerüln(t)ek?


- Missziónk egyik lényeges pontja, hogy ahová vetõdünk, ott akár fizikai segítséget is vállalunk önkéntes alapon, illetve az angol nyelv oktatásában is sokat tudunk segíteni - folytatta Wanlass, s nem véletlen, hogy õ már remekül feltalálja magát hazánkban. (Nagykanizsa elõtt õ például volt már Budapesten, Tatabányán, Székesfehérváron és Szolnokon is.) Apropó nyelvtudás.

Hogy mormon sajátosság, vagy kiváló nyelvérzék, azt nem állt módunkban eldönteni, de nem csupán Wanlass, hanem a csupán bõ két hónapja itt élõ Headrick is remekül érti, mi több beszéli is már a magyart. Hogy aztán netalántán a fizikai munkában Velasquez lenne az igazi munkaerõ? Nos, az biztos, hogy a karibi származású fiatalember nem a baseballért, sokkal inkább az ökölvívásért van oda (na ja, a másik kubai sikersportág...), nem véletlen, hiszen 57-60 kg-ban öklözik otthon.

A Huszti téren található az úgymond irodájukat, ami egyben gyülekezeti ház is, s az ott sorra kerülõ vasárnapi istentiszteletüket bárki meg is tekintheti. -

A himnuszunk és az ima után következik az úrvacsora, majd a felolvasás. Leegyszerûsítve így lehetne leírni istentiszteletünk felépítésének lényegét - ezt már Rosen fûzte beszélgetésünkhöz.

Amúgy, mint azt a missziós tevékenységet folytató fiataloktól megtudtuk, az egyháztagok adnak beszédeket az összejöveteleik alkalmával, s tágabb értelemben egyházuk felépítésére tekintve nem árt tudni, hogy a mormonoknál is vannak püspökök, mondhatni területi vezetõk, illetve az úgynevezett apostolok. Próbálják a Jézus korabeli felépítést egyházuk alapjául venni, s ezért az apostol, valamint a próféta megnevezés sem véletlen.

A mormonizmuson belül a négy amerikai által képviselt irányzatnak (vagyis Az Utolsó Napok Szentjeinek Jézus Krisztus Egyház-nak) a feje Thomas S. Monson, aki 2008 óta tölti be az elnöki tisztet. S még valami. Ahogy Wanlass megfogalmazta, egyáltalán nem okoz számukra problémát, ha furcsának tartják õket és érthetõ is, ha ódzkodnak elõször a közeledésüktõl. Ahogy fogalmazott ezzel kapcsolatban a 21 esztendõs fiatalember: - A magyar hozzáállás olyan, hogy a kezdeti keménység után nyílik meg akár roppantmód az ember, míg az amerikaiaknak a kezdeti kedvességük alatt rejtõzik lelkük keménységének igazi mivolta...
P.L.



2012-03-13 12:13:00


További hírek:


MAGAZIN ROVAT >>>
FRISS HÍREK
05:10 - Emlékül